Przed pojedynkiem Cracovia – Podbeskidzie

Oba krakowskie kluby mają piękne hymny. Po ostatnich wyczynach Wisły i Cracovii ktoś powinien zastanowić się jednak czy nie zmienić ich na popularny hymn… pogrzebowy pt. „Anielski orszak”. Dziś pierwsza okazja, by wprowadzić to w życie – będąca już niemal pewna degradacji Cracovia podejmie u siebie Podbeskidzie. Zapowiedź meczu.

18:45 Cracovia Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Co tydzień mówi się o praktycznie pewnym spadku Cracovii. Ale teoretycznie drużyna Kafarskiego wciąż może się utrzymać, tyle że z formą z ostatnich tygodni, ciężko uwierzyć, by nagle gospodarze dzisiejszego meczu zaczęli seryjnie wygrywać.

Obecnie strata Cracovii do bezpiecznego miejsca w tabeli, okupowanego przez Lechię Gdańsk, wynosi 7 punktów. Do zdobycia pozostało 18 oczek. Cracovia musiałaby wygrać, przynajmniej połowę z pozostałych meczów i liczyć na to, że Lechia nagle zacznie zbierać baty z kim popadnie. Nie wiadomo, który warunek trudniejszy – wszak Lechia, nawet w fatalnej formie strzeleckiej, która jest już przeszłością, częściej remisowała niż przegrywała. Jeszcze mniej optymistycznie wygląda sprawa wygrywania meczów przez Pasy. Oprócz tego dzisiejszego – czekają ją jeszcze boje z rywalami z górnej półki – Polonią i Wisłą na wyjeździe oraz u siebie z Ruchem. Do tego wcale nie łatwy wyjazd do Bełchatowa w ostatniej kolejce i mecz z Widzewem przy Kałuży. Nie zazdroszczę położenia piłkarzom Cracovii, choć powiedzmy szczerze – sami są sobie winni.

Podbeskidzie podchodzi do kolejnego pojedynku ze spokojem. Nawet porażka z ŁKS-em nie psuje zbytnio nastrojów w Bielsku. Gracze podkreślają jednak, że zależy im na kolejnych punktach, nawet w sytuacji której się znaleźli – nie grożą im ani puchary ani spadek.

Transmisję z meczu przeprowadzi Canal + Sport oraz Polsat Sport. Wynik na żywo w Pubsport.pl


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/