Przed siatkarzami mecze z Włochami w Lidze Światowej 2014

Piłka do siatkówki

Reprezentacja Włoch prowadząc w grupie A będzie w rywalem polskich siatkarzy w kolejnym weekendzie Ligi Światowej. Spotkania odbędą się w piątek i niedzielę. 

Pierwsza konfrontacja rozegrana zostanie w Bari w piątek o 20:30. Włosi aktualnie przewodzą tabeli grupy A z kompletem 12 punktów na koncie. Polacy rozegrali o dwa mecze mniej i mają 3 oczka, za jedną wyjazdową wygraną nad Brazylią. Italia zaczęła sezon znakomicie, bo w Ameryce Południowej była w stanie wygrać dwa razy, a na dodatek poradziła sobie też z nieoblicznlnym Iranem. Wyniki te nie mają jednak większego znaczenia, przynajmniej dla drużyny włoskiej, która jako gospodarz turnieju finałowego, ma zapewniony udział. Polska, Brazylia i Iran walczą o dwa pozostałe miejsca, dlatego dobra forma Azzurrich, jest dla Biało-Czerwonych nawet korzystna.

Podobnie jak w Brazylii, we Włoszech reprezentacja Polski nie zagra w najsilniejszym składzie. Stephane Antiga ostrożnie gospodaruje siłami swoich największych asów u progu długiego i wyczerpującego sezonu. W związku z tym na wyjazdowe tourne nie zabrał m.in. Michała Winiarskiego, Mariusza Wlazłego oraz Bartosza Kurka. Kontuzję leczy natomiast Michał Kubiak. Zmiennicy już tydzień temu pokazali się z dobrej strony, porażka 0:3 po walce i wygrana w takim samym stosunku w jaskini lwa – wielkiej Brazylii na pewno były motywacyjnym kopem przed kolejnymi wyzwaniami. A te będą całkiem poważnie – za Włochami przemawia historia pojedynków z Polakami. Nasza reprezentacja nie potrafi wygrać z tą ekipą w ramach Ligi Światowej od 15 lat, a i w innych rozgrywkach radziła sobie różnie. Wspomnieć należy m.in. dramatyczny bój w ćwierćfinale pekińskich igrzysk olimpijskich w 2008 roku. 

W piątek o 20:30 Italia i Polska zagrają w hali w Bari, transmisja w Polsacie Sport. W ciekawszej scenerii odbędzie się natomiast niedzielne spotkanie w Rzymie. Zostanie ono rozegrane na otwartym terenie, a konkretnie na korcie tenisowym, znanym z goszczenia prestiżowego turnieju. 

Terminarz i tabele grup LŚ 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/