Przed walką Tomasz Adamek vs. Nagy Aguilera

W nocy z soboty na niedzielę w Nowym Jorku dojdzie do pierwszego od czasu porażki z Witalijem Kliczką pojedynku Tomasza Adamka. Polak zmierzy się z pochodzącym z Dominikany Nagy’m Aguilerą. Początek walki o 4:00 polskiego czasu, transmisja w Polsacie i Polsacie Sport.

W swojej karierze rywal Adamka stoczył 23 walki, wygrał 17, z czego 12 przez K.O. Popularny „Góral” może się natomiast poszczycić 44 wygranymi w 46 walkach. 28 pojedynków Adamek zakończył nokautując rywali. Oficjalne ważenie wskazało, że waga polskiego pięściarza wynosi 100.9 kg. Jego przeciwnik waży 102.5 kg. W żadnej z poprzednich walk Adamek nie ważył więcej. Z kolei Aguilera jest obecnie najlżejszy w swojej karierze. Nasz pięściarz tak skomentował swoją sporą wagę:

Gruby na pewno nie jestem! Ważę trochę więcej, faktycznie, ale to mięśnie, a nie żaden tłuszcz.

Trzydziestosześcioletni Adamek zapewnił także, że ostatnie pół roku spędził na intensywnych treningach i to pomoże mu pokonać o dekadę młodszego Aguilerę.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/