Przemilczane mistrzostwa

Na Węgrzech i w Rumunii trwają kobiece Mistrzostwa Europy w koszykówce. Mimo, że w turnieju udział bierze reprezentacja Polski, w naszym kraju Eurobasket nie odbija się szerokim echem. Dobry wynik Polek mógłby to z pewnością zmienić, ale niestety po dwóch meczach trudno o optymizm.

W pierwszym spotkaniu Biało-czerwone uległy Turczynkom 54:57, choć prowadziły po dwóch kwartach i mogły pokusić się o zwycięstwo. Jednak dwie ostatnie kwarty wygrały rywalki i to one cieszyły się z wygranej w całym meczu. Wczoraj nie było już tak dużo emocji. Nasze koszykarki przegrały z Białorusią 49:65. Wygrały jedynie ostatnią kwartę, ale to oczywiście nie wystarczyło do pokonania przeciwniczek. Do końca rundy wstępnej pozostały Polkom jeszcze dwa mecze. Dziś o 17 zmierzymy się z Grecją. Żeby zachować szansę na awans trzeba to spotkanie wygrać. W niedzielę o 17 ostatni mecz tej fazy turnieju. Zagramy w nim z reprezentacją Włoch. Mamy nadzieję, że nie będzie to mecz jedynie o honor.

Niestety Mistrzostwa są niemal niezauważone w polskich mediach i chociaż występuje w nich reprezentacja Polski, żadna polska telewizja nie zdecydowała się na wykupienie praw do transmisji. Mecze można jednak oglądać na YouTube, do czego zachęcam. Trzymajmy kciuki za naszą drużynę.