Przystanek Lenzerheide – zapowiedź 3. etapu Tour de Ski 2013/14

We wtorek w szwajcarskim Lenzerheide odbędą się sprinty techniką dowolną – trzeci etap Tour de Ski 2013/14. Mimo nieobecności Justyny Kowalczyk, Polacy mają komu kibicować – w dobrej formie są Sylwia Jaśkowiec i Maciej Staręga. 

Sylwia Jaśkowiec była rewelacją dwóch pierwszych etapów TdS. Po trzecim miejscu w prologu i dwunastym w sprincie zajmuje szóstą lokatę w klasyfikacji generalnej. Prowadzi oczywiście Marit Bjoergen, zdecydowana faworytka imprezy. Co ciekawe, Norweżka zajęła jednak dopiero piątą pozycję w niedzielnym sprincie, a przecież dokładnie taką samą konkurencję będziemy obserwować w ostatni dzień 2013 roku. Wygrała Szwedka Hanna Eriksson, a na podium zmieściły się jeszcze Denise Herrmann oraz Ingvild Oestberg.

Wśród mężczyzn najlepszy był rodak Eriksson – Calle Halfvarsson. Szesnaste miejsce przypadło Maciejowi Starędze. W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzenie utrzymał Kanadyjczyk Alex Harvey, który ma 20 sekund przewagi właśnie nad Szwedem.

Zarówno u kobiet jak i mężczyzn różnice są zbyt duże, by spodziewać się zmian na czele Touru. W związku z dołożeniem do kalendarza TdS drugiego sprintu bonusy punktowe dla najlepszych dzielone są przez dwa. Triumfator otrzyma zatem 30 nie tak jak zazwyczaj 60 sekund bonusu. Za drugie miejsce przewidziano 27 s, a trzecie 24 s.

Rywalizacja toczyć się będzie na króciutkiej – 750 m pętli, którą trzeba będzie pokonać dwukrotnie w każdym wyścigu. Warto zwrócić uwagę, że trasa składa się praktycznie w całości ze zjazdów i płaskich odcinków, co może spowodować, że wyniki będą się nieco różnić od tych zanotowanych w Oberhofie.

Klasyfikacje Tour de Ski 2013/14 >>

Kwalifikacje przez które przejdzie najlepsza 30 wśród obu płci zaplanowano na 12:00, o 14:45 rozpoczną się ćwierćfinały. Transmisję na żywo przeprowadzi TVP 2 (start 14:45). Na Eurosporcie rywalizację śledzić będzie można od 15:15.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/