PŚ 2015: kiepski start i świetny finisz Polaków w meczu z Kanadą

Polscy siatkarze pomimo początkowych problemów pokonali Kanadę 3:1 w meczu szóstej kolejki siatkarskiego Pucharu Świata w Japonii i utrzymali drugie miejsce w tabeli.

Pierwszy set tego spotkania zwiastował niemałą niespodziankę. Pewnie i skutecznie grający Kanadyjczycy osiągnęli kilka punktów przewagi i nie pozwolili się dogonić aż do końca tej partii. Ekipa z Ameryki Północnej prowadziła 16:14 na drugiej przerwie technicznej, a po niej utrzymała zaliczkę, osiągając piłkę setową przy stanie 24:22. Polski zespół mocnym serwisem próbował jeszcze ratować Bartosz Kurek, ale jeden as serwisowy, to było w tej sytuacji za mało i przegraliśmy 23:25.

Druga odsłona nie wymaga większego komentarza – od samego początku na czele znajdował się w niej polski zespół i pewnie wygrał ją do 15.

W trzecim secie Kanada wróciła na chwilę do swojej dobrej gry, ale „na dystansie” musiała uznać wyższość mistrzów świata. Polacy zaczęli odskakiwać przed drugą przerwą, na którą zeszli już z wyraźnym, czteropunktowym zadatkiem. Cała rozgrywka skończyła się natomiast rezultatem 25:19.

Nawet trzy punkty (5:8) wynosiła szybko wypracowana przez Kanadę przewaga w czwartym secie. Równie szybko przerodziła się ona jednak w pewne prowadzenie reprezentacji Polski. Dzięki sześciu punktom z rzędu zdobytym, gdy w polu zagrywki był Rafał Buszek, nasz zespół osiągnął wynik 11:8 i spokojnie zmierzał po kolejne trzy punkty w Pucharze Świata. Kanadyjczycy szukali, co prawda, jeszcze jednego zrywu, na chwilę doskoczyli na dwa punkty, ale ostatecznie przegrali kolejny raz do 19.

W równolegle toczonym meczu Iran uległ Włochom 0:3, przez co, na chwilę, Italia zepchnęła nas na trzecie miejsce w tabeli (bilans 5-1). Biało-czerwoni wrócili jednak na „swoje” miejsce dzięki pokonaniu Kanady. Polska ma bilans 6-0 czyli identyczny jak USA. Siatkarze tego kraju w porannym meczu nie dali szans Wenezueli.