PŚ 2015: siatkarze wracają do gry po dwóch dniach przerwy

Po dwóch dniach przerwy, w środę dojdzie do kolejnych spotkań w ramach Pucharu Świata siatkarzy. Najważniejszym dla nas będzie oczywiście pojedynek Polska – Kanada, startujący o 8:10 czasu środkowoeuropejskiego.

Po pięciu seriach spotkań Biało-czerwoni są niepokonani i zajmują drugie miejsce w tabeli. Liderującemu USA ustępują tylko mniejszą ilością punktów (14 do 15), bo z Iranem wygrali po tie-breaku. Nasz najbliższy rywal – Kanada wygrał do tej pory dwa starcia i zanotował trzy porażki. Zawodnicy spod znaku klonowego liścia pokonali 3:2 Egipt i w takim samym stosunku Australię, a przegrywali z USA, Japonią oraz Włochami. Bilans ten daje Kanadzie ósme miejsce w tabeli.

We wtorek dojdzie też do pięciu innych gier, z czego zdecydowanie najciekawiej zapowiada się mecz planowany na tę samą godzinę co Polski z Kanadą. W konfrontacji Iranu z Włochami nie powinno zabraknąć emocji. Pozostałe pary mają zdecydowanych faworytów, choć po dwóch dniach przerwy może dojść do jakichś niespodzianek.

TABELA PŚ >>

Mecz Polski z Kanadą będzie można usłyszeć na żywo na naszej stronie w relacji przygotowanej przez ekipę TSG FM.