PŚ 2015: „Trzy szybkie” i do hotelu – siatkarze gładko ograli Tunezję

Polska pokonała Tunezję 3:0 w swoim pierwszym meczu na siatkarskim Pucharze Świata 2015. Biało-czerwoni wygrywali w setach do 17, 15 oraz 20.

Spokojnie i bez wielkiego trudu – w takim stylu polscy siatkarze pokonali Tunezję na inaugurację swojego występu w Pucharze Świata 2015. Mistrzowie świata nie dali szans ekipie z Afryki pokonując ją 3:0 w niespełna półtorej godziny.

Tunezyjczycy nieco problemów sprawili naszej drużynie tylko trzeciej odsłonie, gdy potrafili utrzymać kontakt punktowy, a momentami nawet minimalnie prowadzić do samej końcówki. Na drugą przerwę techniczną zespoły zeszły do szatni przy wyniku 16:14 dla Polski, ale po chwili znów był remis – po 16. Dopiero wtedy Biało-czerwonym udało się odskoczyć na trzy punkty i wygrać 25:20.

W środę o 11:40 drugi mecz Polaków na PŚ w Japonii – prestiżowa konfrontacja z Rosją.