PŚ siatkarzy: Egipt „odhaczony”

Polska pewnie pokonała Egipt i utrzymała miano niepokonanej w siatkarskim Pucharze Świata 2015. Biało-czerwoni wygrali siódmy mecz z rzędu.

Pojedynek z Egiptem nie dostarczył wielu emocji. Pierwszy set był wyrównany mniej więcej do połowy. Potem uwypukliła się nasza przewaga i skończyło się to wynikiem 25:20.

Nieco mocniejszych wrażeń dostarczyła jedynie druga odsłona, w której Egipcjanie dość długo „trzymali kontakt”, a nawet momentami nieznacznie prowadzili. Ostatecznie przegrali jednak do 23, odrabiając chwilę wcześniej cztery punkty straty i doprowadzając do remisu 23:23.

Trzeci set był formalnością dla Polaków – rozbity zespół Egiptu nie nawiązał walki i poległ do 18, a trener miał okazję sprawdzić w boju m.in. etatowego rezerwowego – Artura Szalpuka.

Warto odnotować, że był to jeden z niewielu w tym turnieju występów Polaków, w którym w roli zdecydowanego faworyta, nie zafundowali sobie nerwowych chwil.

Z drugiej jednak strony – styl Polaków nie powala na kolana, co zauważają użytkownicy Twittera:  

Przynajmniej na kilkadziesiąt minut, nasz zespół został liderem Pucharu Świata, gdyż w momencie zakończenia meczu z Egiptem, ma o jedną wygraną więcej niż USA. Amerykanie nie zakończyli jednak jeszcze swojego starcia siódmej kolejki z Iranem.

Aktualna tabela i terminarz PŚ >>

fot. Kuba Atys dla PKN Orlen, galeria.orlensiatkowka.pl


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/