PŚ siatkarzy: Włosi i Argentyńczycy nadal niepokonani

Argentyna i Włochy zachowały status niepokonanych po swoich meczach drugiej kolejki siatkarskiego Pucharu Świata 2015. Zadowolonymi ze swojego środowego występu mogą być jednak jedynie Włosi, którzy pewnie ograli Australię. Albicelestes długo męczyli się natomiast z teoretycznie słabszą Wenezuelą.

Mimo pięciosetowej walki o wygraną, mecz Argentyna – Wenezuela nie był wielkim widowiskiem. Głównymi winowajcami takiego stanu rzeczy byli Argentyńczycy, którzy nie potrafili pokazać formy z pierwszego dnia, kiedy to niespodziewanie ograli Iran. Trener Albicelestes w pierwszym secie mieszał nieco w składzie, licząc że Wenezuelę uda pokonać się małym nakładem sił. Okazało się jednak, że nie będzie to takie proste – Wenezuela zwyciężyła pierwszego seta 32:30. Druga partia zwiastowała powrót Argentyńczyków na właściwe tory i zakończyła się ich triumfem do 15. W trzecim secie ponownie dało o sobie znać rozkojarzenie i kiepskie przygotowanie mentalne zespołu argentyńskiego, który poległ w kolejnej walce na przewagi – 24:26.

Faworyzowana Argentyna zdołała „uratować” ten mecz gromiąc przeciwników w czwartym secie wynikiem 25:13. Do uniknięcia sporej niespodzianki, potrzeba było jednak wygrać jeszcze tie-breaka. Ten był wyrównany tylko w początkowej fazie, tuż przed zmianą stron Albicelestes odjechali na 2 punkty, a w drugiej części rozgrywki udowodnili swoją wyższość zwyciężając do 15.

Terminarz i tabela PŚ>>

Większej historii nie miał drugi z porannych meczów PŚ – Włosi szybciutko rozgromili Australię 3:0 i na ten moment są liderami w tabeli. O 11:40 hit dnia – Polska vs. Rosja.