PŚ: Stoch zdeklasował rywali, odzyskał „żółtą koszulkę”

Kamil Stoch zwyciężył w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Polak wyprzedził drugiego Severina Freunda o 13,5 pkt i odebrał plastron lidera klasyfikacji generalnej Peterovi Prevcowi ze Słowenii, który w ostatnich przedolimpijskich zawodach zajął 3. miejsce.

Już po pierwszej serii wiadomo było, że kwestia zwycięstwa rozstrzygnie się pomiędzy trzema zawodnikami – Prevcem (145,5 m), Stochem (147 m) i Freundem (141,5 m). W takiej kolejności plasowali się zawodnicy po premierowych próbach. Niemiec wyprzedzał czwartego Noriakiego Kasai (141 m) o blisko 10 punktów. W czołowej dziesiątce plasował się jeszcze jeden reprezentant Polski, Dawid Kubacki, który osiagnął 133 metry.

Daleko – 138 metrów – poszybował także Maciej Kot, ale miał podczas swojego lotu wiatr pod narty, co skutkowało odjęciem mu aż 11,1 punktu. Niewiele zabrakło Piotrowi Żyle, by zająć punktowane miejsce. Po 129-metrowej próbie sklasyfikowano go na 32. pozycji. Sześć miejsc niżej znalazł się Jan Ziobro (121 m). Najsłabiej z Biało-Czerwonych spisał się Stefan Hula. Skoczył 110 metrów i był 46.

Po II serii w czołowej czternastce znalazło się aż sześciu Słoweńców. Duży awans zanotowali Tomaz Naglic (z 27. na 14. miejsce), Nejc Dezman (z 19. na 13.), Jurij Tepes (z 23. na 8.) i Robert Kranjec (z 13. na 5.). Niestety dla nas Dawid Kubacki nie utrzymał swojej lokaty z pierwszej serii i po skoku na 130 metrów spadł dopiero na 22. miejsce. Maciej Kot poleciał 133 metry, co pozwoliło mu zakończyć zmagania na 16. pozycji.

Jako pierwszy z czołowej trójki próbę oddał Severin Freund. Osiagnął 134 metry, co oczywiście wystarczyło, by objąć prowadzenie. Następnie pojawił się na rozbiegu Kamil Stoch i w niesamowitym stylu skoczył 145,5 metra. Na końcu skoczył Peter Prevc, ale wylądował dopiero na 132. metrze, co w ostatecznym rozrachunku dało mu 3. lokatę.

Pełne wyniki drugiego konkursu PŚ w Willingen (.pdf) >>

 


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/