PŚ w biathlonie 13/14 – zapowiedź sprintu w Hochfilzen

W austriackim Hochfilzen odbędą się w tym tygodniu kolejne zawody zaliczane do PŚ w biathlonie. W piątek zaplanowano konkurencje sprinterskie kobiet i mężczyzn.

Przed drugim weekendem sezonu całe biathlonowe środowisko marzy przede wszystkim o pogodzie pozwalającej rozegrać sprawiedliwie zawody. W ubiegłym tygodniu były z tym spore problemy w Oestersund. W środę trzeba było tam przełożyć bieg indywidualny kobiet, w niedzielę przerwano rywalizację pościgową pań, a ten sam bieg mężczyzn odwołano jeszcze przed startem. Powodem była fatalna aura, a konkretnie bardzo silny wiatr.

Austriacka miejscowość przywitała zjeżdżający się tam od poniedziałku sportowców pięknym słońcem, świeżym śniegiem i bezwietrzną pogodą, która wszystkich musiała wprawić w świetny nastrój. Jeżeli taki stan rzeczy utrzyma się przez kolejne trzy dni, będziemy świadkami wspaniałej i przede wszystkim równej rywalizacji. W piątek o 10:30 rozpocznie się ona sprintem kobiet. Trzy godziny potem do boju ruszą panowie.

Przedstawicielki płci pięknej będą miały tradycyjnie do pokonania 7,5 km z dwoma strzelaniami. W czerwonej koszulce wystartuje Ann Kristin Flatland – to nagroda za wygraną w Oestersund i prowadzenie w klasyfikacji sprintu. Norweżka była podczas tego startu w Szwecji bezbłędna na strzelnicy i wyprzedziła Zajcewą oraz Berger. Polki wypadły słabo i teraz liczą na rehabilitację. Liderką PŚ po dwóch rozegranych biegach jest Czeszka Gabriela Soukalowa.

Na trasie pojawią się oczywiście reprezentantki Polski. Z numerem 8 ruszy Krystyna Pałka, 18. wystartuje Magdalena Gwizdoń, 60. Monika Hojnisz, 74. Weronika Nowakowska-Ziemniak, a nr 107. będzie mieć Patrycja Hojnisz, która zastąpi chorą Paulinę Bobak.

Początek rywalizacji o 10:30, transmisja w TVP Sport oraz Eurosporcie.

Pełna lista startowa sprintu w Hochfilzen (PDF) >>

***

W pucharze świata mężczyzn na razie nie ma mocnych na Martina Fourcada. Francuz pewnie zwyciężał zarówno na 20 jak i na 10 km w Oestersund, zdobywając już sporą przewagę w klasyfikacji generalnej nad Simonem Ederem i Erickiem Lesserem. W tyle zostali też Norwegowie – najwyżej klasyfikowany spośród nich – Emil Hegle Svendsen jest na dziewiątym miejscu. W sprincie Fourcade zwyciężał mimo jednej karnej rundy. Mogła go ona kosztować pierwsze miejsce, gdyż bezbłędny Szwed Lindstroem jechał kapitalnie, ale upadł na jednym z ostatnich kilometrów. Sprawiło to, że ustąpił Martinowi o zaledwie 6,5 sekundy. Trzecie miejsce zajął Tim Burke z USA. Szansa do rewanżu w Hochfilzen będzie doskonała, zwłaszcza, że tym razem nie powinno być tak wiele wypaczeń z powodu zmiennego wiatru.

Z 78. numerem pojedzie Krzysztof Pływaczyk, jako 95. wystartuje Łukasz Szczurek.

Pełna lista startowa sprintu mężczyzn w Hochfilzen (PDF) >>

Początek rywalizacji o 13:30, transmisja w Eurosporcie.

***

Terminarz i klasyfikacje PŚ w biegach >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/