PŚ w biathlonie: Jakov Fak najszybszy w Hochfilzen

Słoweniec Jakov Fak wygrał bieg pościgowy mężczyzn zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata w biathlonie rozegrany w austriackim Hochfilzen.

Jako pierwsi na trasę ruszyli Andreas Birnbacher oraz Martin Fourcade. Wczoraj na mecie spritu dzieliło ich zaledwie 0,4 sekundy. Czternaście sekund za nimi pędził Słoweniec Jakov Fak. Różnice na początku biegu były minimalne. W ciągu pierwszej minuty wystartowało 29 biathlonistów.

Pierwsze strzelanie nie zmieniło nic w pierwszej trójce. Wszyscy liderzy strzelali bezbłędnie, Fak nieco wolniej biegł, więc jego strata do Niemca i Francuza wzrosła do 21 sekund.

Po drugim strzelaniu nastąpił przewrót w klasyfikacji. Liderem był bezbłędnie strzelający Fak. Za nim był Birnbacher (jedno pudło), a na trzecią lokatę awansował Rosjanin Anton Szipulin, atakujący z 17. miejsca. Fourcade spudłował dwa razy i wylądował na szóstej lokacie.

Szipulin podtrzymał świetną passę na strzelnicy podczas trzeciej próby. Rosjanin objął minimalne prowadzenie przed Birnbacherem i swoim rodakiem Dimitrim Małyszko (także 15 celnych na 15 oddanych strzałów). Blisko nich był także Fak, który stracił prowadzenie na skutek pierwszego tego dnia pudła. Na piątym miejscu jechał Fourcade (5 na 5 na trzecim strzelaniu), który tracił 15 sekund do lidera.

Ostatnia wizyta na strzelnicy nie rozstrzygnęła tego pasjonującego biegu. Nikt z czołowej piątki nie strzelał bezbłędnie. Szipulin pomylił się aż dwukrotnie i spadł na niższe miejsce. Na prowadzenie wrócił Birnbacher, tuż za jego plecami jechali jednak Fak, Małyszko, Fourcade oraz Szwed Lindstroem. Ta grupa razem pędziła w kierunku mety i zamierzała rozegrać między sobą finisz.

Na jednym z ostatnich podbiegów ostre tempo narzucił Jakov Fak, jedynym który je wytrzymał był Rosjanin Małyszko. Ostatecznie i on nie dotrzymał kroku reprezentantowi Słowenii i zajął drugą lokatę. Trzeci był Martin Fourcade, Francuz utrzymał pozycję lidera PŚ. Tuż za podium uplasowali się Lindstroem i Birnbacher. Szipulin dobiegł jako szósty, a siódme miejsce, najlepsze w sezonie zajął król biathlonowych tras – Ole Eintar Bjoerndalen.

Wyniki:

  1. Fak
  2. Małyszko + 0:01
  3. M. Fourcrade + 0:08
  4. Linsdroeam + 0:11
  5. Birnbacher + 0:15
  6. Szipulin + 0:35
  7. Bjoerndalen + 0:38
  8. Landertinger + 1:05
  9. Ustiugow + 1:07
  10. Bailey + 1:11

***

Kalendarz i klasyfikacja Pucharu Świata w biathlonie >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/