PŚ w biathlonie: M. Fourcade wygrał pierwsze zawody

Francuz Martin Fourcade wygrał pierwsze zawody Pucharu Świata w biathlonie. Obrońca Kryształowej Kuli triumfował w biegu na 20 km rozegranym w Szwedzkim Oestersund. 

Francuz na strzelnicy pomylił się tylko raz i wyprzedził legitymującego się takim samym osiągnięciem Austriaka Landertingera o nieco ponad 12 sekund. Trzecie miejsce zajął niespodziewanie Niemiec Erik Lesser, który jako jeden z nielicznych zawodników był bezbłędny na strzelnicy. Nieco wolniejszy bieg przełożył w jego przypadku na 22 sekundową stratę. Tuż za podium finiszował Norweg Emil Hegle Svendsen, piąta lokata przypadła Evigienijowi Ustiugowowi z Rosji.

W biegu wzięło udział trzech Polaków, niestety zgodnie z oczekiwaniami, byli oni bladym tłem dla najlepszych zawodników. Krzysztof Pływaczyk, Grzegorz Bril oraz Łukasz Szczurek dobrze wypadli w strzelaniu (po jednym błędzie), ale biegli wolno i zostali sklasyfikowani poza czołową 60.

Klasyfikacja i terminarz Pucharu Świata w biathlonie >>

fot. na stronie głównej: http://www.iltasanomat.fi


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/