Biathlon: pierwszy bieg pań; 5 Polek na starcie

W czwartek, w szwedzkim Oestersund zostanie rozegrany pierwszy w sezonie bieg zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata kobiet. Na starcie zawodów indywidualnych (15 km) zobaczymy 5 Polek. 

Reprezentantki naszego kraju wystartują z następującymi numerami:

1. Krystyna Pałka
32. Weronika Nowakowska
45. Magdalena Gwizdoń
64. Monika Hojnisz
87. Paulina Bobak

Kierownictwo ekipy zdecydowało, że odpoczywać będzie dziś Agnieszka Cyl, która podczas sobotnich sprintów Pucharu IBU w Idre zaliczyła upadek i jest poobijana.

W przeciwieństwie do konkurencji męskich, w stawce pań zaszło kilka zmian personalnych. Na trasach nie zobaczymy już słynnej Magdaleny Neuner oraz Szwedki Heleny Ekholm. W związku wczesną „emeryturą” utytułowanej Niemki,  być może już dziś będziemy obserwować narodziny nowego układu sił w żeńskim biathlonie. Największa konkurentka Neuner – Daria Domraczewa z Białorusi będzie rywalizować z Finką Makarainen, Norweżką Berger oraz Rosjankami Zajcewą i Wilukhiną. Zapewne pojawią się też jakieś niespodzianki i odkrycia. Wydaje się, że rywalizacja będzie bardziej zaciekła i wyrównana.

Początek biegu w Oestersund w czwartek 0 17:30. Transmisja na żywo w Eurosporcie.

Puchar Świata w biathlonie – klasyfikacje, wyniki, terminarz >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/