Druga runda PŚ zacznie się od sprintu

W austriackim Hochfilzen odbędzie się druga runda tegorocznego PŚ w biathlonie. W piątek o 14:30 na trasę 7,5 kilometrowego sprintu wyruszą panie. Są nadzieje na dobry występ reprezentantek Polski. 

W trzech dotychczasowych biegach (rozegranych w Oestersund) Biało-Czerwone prezentowały równą i wysoką dyspozycję. Krystyna Pałka, Weronika Nowakowska-Ziemniak i Magdalena Gwizdoń punktowały regularnie, zazwyczaj zajmując miejsca w drugiej dziesiątce. Najwyższą formę pokazała Pałka – siódma na 15 km, szesnasta w sprincie i jedenasta w biegu pościgowym. Przekłada się to na ósmą lokatę w klasyfikacji generalnej PŚ. Nowakowska-Ziemniak i Gwizdoń plasują się odpowiednio na 17 i 20 miejscu. Jak wyliczył portal biathlon.pl – jest to najlepszy początek Pucharu Świata w historii startu polskiej kadry.

Siłą Pałki jest przede wszystkim celne i spokojne strzelanie. Trochę słabiej jest z biegiem, ale to zależy od wielu czynników, m.in. od smarowania nart, na które narzekała ostatnio zawodniczka. Jej dwie koleżanki biegają szybciej, ale mają więcej pudeł na strzelnicy. W sprincie w Oestersund miały aż po 3 karne rundy, a mimo tego przegrały z Pałką (jedna runda) o 12 i 18 sekund. Jeżeli udałoby im się poprawić w tym elemencie, to mogą swobodnie plasować się czołowej dziesiątce zawodów.

Póki co na biathlonowych trasach bezkonkurencyjna jest Tora Berger – Norweżka wygrała wszystkie dotychczasowe konkurencje i pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Kroku próbują jej dotrzymać Daria Domraczewa z Białorusi i Olga Wiłuchina z Rosji. Podczas szwedzkiej inauguracji, na 7,5 km tuż za Berger uplasowała się natomiast Ukrainka Olena Pidruszna.

W biegu wystartuje 106 zawodniczek w tym trzy Polki. Oprócz wspomnianego tria, są jeszcze Paulina Bobak (22 numer startowy) i Agnieszka Cyl (103), które jeszcze nie zdobywały w tym sezonie punktów. Dla drugiej z nich będzie to pierwszy start w sezonie. Krystyna Pałka pobiegnie z numerem 26, Weronika Nowakowska-Ziemniak 36, a Magdalena Gwizdoń 62. Faworytki w większości mają numery powyżej 50. Berger wystartuje jako 88, a Domraczewa 54.

***

Klasyfikacja i terminarz biathlonowego PŚ >>

***

Informacje o sportowych transmisjach znajdziecie na Tele-Sport.pl


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/