PŚ w biathlonie: Udany początek Polek

Bardzo przyzwoicie spisały się Polki podczas inaugurującego biathlonowy PŚ zawodów w Oestersund. Krystyna Pałka była 7, a Weronika Nowakowska-Ziemniak 16. Pewnie zwyciężyła Norweżka Tora Berger.

Pałka ruszyła na trasę z pierwszym numerem i wysoko zawiesiła poprzeczkę przeciwniczkom. Jedyną tego dnia pomyłkę na strzelnicy zanotowała podczas drugiej próby. Jeszcze po wyjazdem na ostatnie okrążenie Polka była piąta, ale na decydującym kółku wyprzedziły ją Szwajcarka Gasparin i Rosjanka Jurlowa. Do czwartej lokaty naszej biathlonistce zabrakło zaledwie 12 sekund.

Szansę na jeszcze wyższe miejsce miała Nowakowska-Zemniak. Wjeżdżając na czwarte strzelanie miała ona jedną karną minutę na koncie lepszy czas niż Pałka, ale niestety dwa niecelne strzały wypchnęły ją poza pierwszą dziesiątkę.

Także trzy niecelne strzały oddała tego dnia Magdalena Gwizdoń – słabszy bieg sprawił, że sklasyfikowano ją na 25. lokacie.

Wygrana Tory Berger nie podlegała dyskusji nawet przez chwilę. Norweżka świetnie biegła, do tego była bezbłędna na strzelnicy. Wyprzedziła drugą na mecie Białorusinkę Domraczewą (2 błędy na strzelnicy) o ponad minutę. Najniższy stopień podium, ze stratą ponad dwóch minut przypadł Rosjance Ekaterinie Glazyrinie (20 na 20 na strzelnicy).

Pozostałe Polki – Monika Hojnisz oraz Paulina Bobak spisały się gorzej, zajmując miejsca powyżej 50.

Kalendarz, wyniki i klasyfikacja PŚ w biathlonie >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/