PŚ w biegach: Kowalczyk przebrnęła kwalifikacje sprintu w Kuusamo

Justyna Kowalczyk z 25. czasem awansowała do ćwierćfinału sprintu techniką klasyczną rozgrywanego w Kuusamo. To pierwsze zawody w sezonie Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Kwalifikacje wygrała Norweżka Indvild Flugstad Oestberg, która o prawie 3 sekundy wyprzedziła swoją rodaczkę Celine Brun Lie, na trzecim miejscu uplasowała się zaś Marit Bjoergen. Zawodniczki z Norwegii zdominiowały rywalizację na tym etapie – zajęły pierwszych sześć miejsc. Siódma Norweżka była zaś na ósmej pozycji.

Justyna Kowalczyk uplasowała się na 25. miejscu ze stratą ponad 13 sekund do triumfatorki. Pozostałe Polki niestety odpadły. Początek ćwierćfinałów o 12:00. Relacja LIVE >

***

W rywalizacji mężczyzn bardzo słabo pobiegli Polacy. Maciej Staręga był 53. a Jan Antolec i Sebastian Gazurek zajęli lokaty w ósmej dziesiątce. Żaden z biało-czerwonych oczywiście nie awansował do rundy finałowej. W eliminacjach najlepszy okazał się Rosjanin Aleksander Panżińskij.