PŚ w biegach: zapowiedź drugiego etapu w Kuusamo

W sobotę o 10:00 w Kuusamo zostanie rozegrany drugi etap mini-cyklu PŚ w biegach narciarskich Ruka Triple. Justyna Kowalczyk i jej rywalki będą rywalizować na 5 km techniką łyżwową.

Piątkowe sprinty klasykiem wlały w serca polskich kibiców sporo optymizmu. Justyna Kowalczyk biegała świetnie, wygrała kwalifikacje, otarła się o finał i ostatecznie zajęła siódme miejsce. W klasyfikacji generalnej jest natomiast szósta ze stratą 17,6 sekundy do prowadzącej Marit Bjoergen.

Klasyfikacja Ruka Triple:

1. Bjoergen
2. Szapowałowa + 0:04.6 sek
3. Dotsenko + 0:09.6
4. Kylloenen + 0:11.0
5. Lahteenmaki  + 0:16.1
6. Justyna Kowalczyk  + 0:17.6

Na trasę sobotniej rywalizacji na 5 km biegaczki będą ruszać co 30 sekund. Justyna Kowalczyk, jako jedna z rozstawionych wystartuje o  godzinie 10:43 z numerem 86. Natomiast jako 63. ruszy Paulina Maciuszek, 75. Kornelia Kubińska, a 87. Sylwia Jaśkowiec. Kibicom  zaprezentuje się łącznie 96 narciarek,  jako ostatnia pobiegnie Norweżka Bjoergen.

***

Klasyfikacja generalna i terminarz PŚ w biegach narciarskich >>

***

Informacje o transmisjach pozostałych zawodów Ruka Triple oraz wielu innych relacjach telewizyjnych znajdziecie na stronie Tele-Sport.pl.

 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/