Kuusamo: Kowalczyk druga na 10 km

W finałowym biegu Ruka Triple Justyna Kowalczyk dobiegła na drugim miejscu za Marit Bjoergen. Polka wzbogaciła się o 160 punktów do Pucharu Świata za drugie miejsce cyklu rozgrywanego od piątku w Kuusamo. 

Na trasę biegu pościgowego ze sporą przewagą ruszyła Marit Bjoergen. Norweżka rozpoczęła bieg bardzo szybko i już na pierwszym punkcie pomiarowym zwiększyła się różnica między nią, a grupą pościgową, w której była Justyna Kowalczyk, Amerykanka Randall i Finka Lahteenmaki. Wkrótce dołączyły do nich też dwie kolejne reprezentantki Norwegii – Heidi Weng oraz Terese Johaug. Przewaga liderki wynosiła w tym momencie jedną minutę i osiem sekund.

Z czasem ze grupki pościgowej wypadły Lahteenmaki oraz Randall. Kowalczyk, Johaug i Weng nie miały szans na dogonienie Bjoergen ale musiały stoczyć pojedynek o drugie miejsce. Nieco ponad kilometr przed metą Polka narzuciła mocniejsze tempo na podbiegu. Tego ataku nie wytrzymała najmłodsza w stawce Weng, kilkanaście sekund potem okazało się także, że druga rywalka zaczyna odstawać od Justyny. Mimo wszystko Johaug zasłużyła na pochwały, gdyż startowała z siódmego miejsca i od początku musiała gonić ścisłą czołówkę.

Bjoergen za wygraną w Ruka Triple otrzymała 200 punktów do klasyfikacji generalnej PŚ, Kowalczyk zdobyła 160 punktów.

***

Klasyfikacja końcowa Ruka Triple:

1. Bjoergen
2. Kowalczyk +1:21
3. Weng +1:24
4. Johaug +1:34
5. Randall  +2:24

***

Klasyfikacja generalna PŚ i terminarz >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/