PŚ w biegach: Marit Bjoergen triumfuje w sprincie, dwa punkty dla Marcisz

Marit Bjoergen wśród kobiet i Paal Goldbert wśród mężczyzn, zwyciężyli w rozegranych w Lillehammer biegach sprinterskich, zaliczanych do klasyfikacji trzyetapowego cyklu PŚ w biegach narciarskich. Nasi reprezentanci byli tłem dla światowej czołówki.

Ewelina Marcisz była jedyną reprezentantką Polski, która zdołała przebrnąć eliminacje. 25. czas kwalifkacji, to było jednak wszystko, na co stać było ją tego dnia. W ćwierćfinale Marcisz była bowiem szósta i nie nawiązała większej walki z bardziej doświadczonymi rywalkami. Ostatecznie Marcisz została sklasyfikowana na 29. miejscu.

W wielkim finale, podobnie jak w eliminacjach, równych sobie nie miała Marit Bjoergen. Norweżka wyprzedziła swoje rodaczki – Celine Brun Lie oraz Heidi Weng.

***

W rywalizacji męskiej, jedynym biało-czerwonym w ćwierćfinałach był Maciej Staręga (29. czas kwalifikacji), ale podobnie jak Marcisz, nie zdołał on przebrnąć pierwszego biegu w rundzie finałowej. Staręga dobrze rozpocznął swój wyścig, ale potem spadł na szóste miejsce i na takiej właśnie lokacie ukończył walkę. W końcowym rozrachunku Polak zajął 30. miejsce i zdobył jeden punkt do klasyfikacji PŚ. W finale triumfował Norweg Paal Golberg, który wyprzedził Rosjanina Aleksieja Pietiuchowa oraz swojego rodaka Krogha.