PŚ w biegach: Kowalczyk jedenasta na 5 km

W biegu na 5 km techniką dowolną Justyna Kowalczyk zajęła jedenaste miejsce. Po raz kolejny zwyciężyła Marit Bjoergen.

Z faworytek najwcześniej pobiegła Terese Johaug. Norweżka zajęła wczoraj odległe miejsce w sprincie i stąd jej relatywnie niski numer startowy. Na poszczególnych pomiarach Terese notowała najlepsze międzyczasy, ale niespodziewanie osłabła przed metą i osiągnęła gorszy rezultat od Rosjanki Czekaliewej. Tą na prowadzeniu zluzowała z kolei Amerykanka Randall, wpadając na metę o niespełna dwie sekundy szybciej niż Rosjanka.

Po 1,4 km Justyna Kowalczyk była szósta, tracąc prawie 11 sekund do najszybszej Bjoergen. Na punkcie pomiary 3,1 km Polka spadła na 9. miejsce, a co gorsza straciła kolejne 20 sekund do Norweżki.

Na metę Kowalczyk wpadła jako dziewiąta, ale z tego miejsca zepchnęły ją jeszcze Finka Lahteenmaki oraz oczywiście Bjoergen. Justyna ostatecznie straciła 42 sekundy.

31. miejsce zajęła Paulina Maciuszek, a 34. była Sylwia Jaśkowiec.