Kowalczyk bez wielkiej formy i tak może być na pudle

W niedzielę o 11:00 w Kuusamo odbędzie się ostatnie etap mini cyklu Pucharu Świata w biegach narciarskich, zwanego Ruka Triple. W rywalizacji na 10 km techniką klasyczną wystartuje Justyna Kowalczyk i powalczy o podium w całym cyklu. 

Kowalczyk nie zachwyciła w pierwszych w sezonie zawodach w Gaellivare, ale po przenosinach do Kuusamo pokazuje, że trzeba się z nią będzie liczyć w tym sezonie. 7. miejsce w sprincie i 11. na 5 km sprawiły też, że Polka ma realne szanse zajęcia lokaty na podium trzydniowych zawodów Ruka Triple. Obecnie jest czwarta ze stratą ponad minuty do liderującej Marit Bjoergen, ale zaledwie 9 sekund do drugiej Kikkan Randall i 4 sekund do Kristy Lahteenmaki. Biorąc pod uwagę, że jedna Amerykanka Randall nie jest specjalistką od biegania klasykiem, awans Justyny jest bardzo prawdopodobny.

Bieg na 10 km będzie rozgrywany jak zawody pościgowe i finał cyklu. W związku z tym zawodniczki będą ruszać do niego w odstępach czasowych, jakie dzielą je teraz w klasyfikacji łącznej Ruka Triple. Pierwsza pojedzie Bjoergen, nasza „Królowa Śniegu” zostanie wypuszczona do boju dokładnie 1 minutę i 2 sekundy po niej. Zasady będą proste – zwycięży ta, która pierwsza wpadnie na metę. Nagrodę stanowi 200 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Triumf Marit Bjoergen wydaje się być niezagrożony, za jej plecami powinna rozegrać się jednak ciekawa walka, w której centrum będzie prawdopodobnie Justyna Kowalczyk.

W klasyfikacji generalne PŚ narciarka z Kasiny Wielkiej awansowała już na 9. lokatę i w niedzielę zapewne jeszcze poprawi to miejsce.

Transmisje z biegu w TVP 2 oraz Eurosporcie. Więcej o sportowych relacja na żywo na stronie Tele-Sport.pl

***

Klasyfikacja i kalendarz PŚ w biegach >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/