PŚ w biegach narciarskich: zapowiedź sprintu w Canmore

W sobotni wieczór zostanie rozegrana kolejna konkurencja Pucharu Świata w biegach narciarskich. W kanadyjskim Canmore zawodnicy i zawodniczki (w tym Justyna Kowalczyk) będą rywalizować  w sprincie techniką dowolną. 

W czwartek Justyna Kowalczyk zwyciężyła w Canmore w biegu na 10 km techniką klasyczną, przy okazji wygrała też lotny finisz i wzbogaciła się łącznie o 115 punktów do klasyfikacji generalnej PŚ. Na ten moment jest wiceliderką i traci 75 punktów do Marit Bjoergen. Jako że Norweżka nie startuje w kanadyjskiej części Pucharu Świata, już dziś Kowalczyk może ubrać żółty plastron. Musi jednak uważać na znajdującą się za jej plecami Amerykankę Kikkan Randall. Biegacza z USA specjalizuje się w sprincie techniką dowolną i traci do Polki zaledwie 5 punktów. Wydaje się, że rozegrają one dziś batalię o pierwszą lokatę w generalce.

Nie da się ukryć, że faworytką będzie Randall, ważne jednak, by nie stracić za dużo przed niedzielnym biegiem łączonym na 15 km, gdzie do zdobycia będzie aż 130 punktów. (tradycyjne 100 plus 2 razy po 15 za lotne finisze).

Sobotnie sprinty rozpoczną się o 20:30 czasu polskiego, poprzedzą je kwalifikacje, w których Justyna Kowalczyk pojedzie z drugim numerem. Transmisję  na żywo przeprowadzą TVP 2 oraz Eurosport.

***

Aktualizacja:

WYNIKI KWALIFIKACJI SPRINTU W CANMORE:

  1. Randall
  2. Van Der Graaff + 0:02.93
  3. Crawford + 0:02.94
  4. Falla + 0:04.30
  5. Visnar + 0:04.47
—-
8. Kowalczyk + 0:05.25
46. Maciuszek  + 0:16.62

***

Klasyfikacja generalna PŚ i terminarz >>

***

Informacje o sportowych transmisjach na Tele-Sport.pl


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/