Kowalczyk deklasuje na 10 km klasykiem!

Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną podczas zawodów PŚ w Lahti. Druga była Marit Bjoergen, a trzecia Heidi Weng.

W rywalizacji na 10 km techniką klasyczną Justyna Kowalczyk była jedną z głównych faworytek do zwycięstwa. Jedyną, której dawano szanse na nawiązanie walki z Polką była oczywiście Marit Bjoergen.

Pierwszy pomiar czasu usytuowano w punkcie 3,4 km. Bjoergen dobiegła do tego miejsca z czasem 9:42 i o 11 sekund wyprzedzała Finkę Kerttu Niskanen. Chwilę potem Marit została zmieniona na prowadzeniu przez swoj rodaczkę – Heidi Weng (6 sekund przewagi). Therese Johaug okazała się szybsza od swoich rodaczek i objęła prowadzenie o 2 sekundy przed Weng. Skandynawki zostały jednak pogodzone przez Justynę Kowalczyk, która zaczęła bieg świetnym rytmem i zyskała 8 sekund przewagi nad Therese.

W punkcie 6,3 km potwierdziło się, że Bjoergen nie jest w rewelacyjnej dyspozycji tego dnia. Weng nadal wyprzedzała ją o ponad 6 sekund. Nieznacznie słabsza od niej okazała się Johaug, tracąca 1 sekundę. Kowalczyk w dalszym ciągu biegła fantastycznie i dołożyła kolejne 4 sekundy nad Weng. Prowadziła teraz o 14 sekund.

Na punkcie 8,4 km zmieniło się niewiele oprócz zwiększenia przewagi przez Justynę. Prowadziła ona o 22 sekundy przed Weng, 25 przed Johaug i 29 przed Bjoergen.

Na ostatnim odcinku obudziła się wreszcie Bjoergen, która zdołała odrobić stratę do Weng i wyprzedzić ja na mecie o 2 sekundy. Jeszcze wolniejsza od nich okazała się Johaug, która musiała zadowolić się miejscem poza podium. Justyna Kowalczyk spokojnie dowiozła przewagę do końca i triumfowała o 23 sekund przed swoją największą rywalką z Norwegii.

Wyniki:

1. Kowalczyk
2. Bjoergen + 0:23
3. Weng + 0:25
4. Johaug + 0:28

Polka bardzo zbliżyła się do zdobycia czwartej w karierze Kryształowej Kuli.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/