PŚ w Kuusamo: sześciu Polaków poskacze w sobotnim konkursie

Sześciu Polaków przebrnęło kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Kuusamo. Sztuka ta nie udała się jedynie Janowi Ziobrze.

113 metrów Jana Ziobry to było zdecydowanie za mało by awansować do trzeciego w sezonie konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich rozgrywanego w Kuusamo. Sobotnie zawody rozpoczną się zatem o 16:00 czasu polskiego z udziałem sześciu biało-czerwonych. 

Problemów w rundzie kwalifikacyjnej nie miał Piotr Żyła – jego 134,5 m z obniżonego rozbiegu dało wysokie szóste miejsce. Ponad 140 metrów latali w eliminacjach Gregor Schlierenzauer (144 m), Anders Bardal (143,5 m) i Severin Freund (143 m). Austriak skakał jednak z wyższej belki i jedynie nieznacznie pokonał wspomnianego Żyłę, a przegrał z Veltą i Asikainenem, którzy w gorszych warunkach lądowali na 133 metrze. Dużo wyższe noty uzyskal Bardal i Freund, który zwyciężył w kwalifikacjach. Przewaga Niemca i Norwega nad trzecim w rankingu Asikainenem wyniosła ponad 10 punktów. 

Pozostali Polacy zdołali wywalczyć awans, choć niektórzy mieli z tym sporo problemów. Dawid Kubacki skoczył 121 metrów, co dału mu 39. lokatę, 124,5 metra dało 37. pozycję Maciejowi Kotowi. Na 30. miejscu sklasyfikowano Krzysztofa Bieguna (125 m), a dwa miejsca wyżej wylądował Stefan Hula (128 m). 130,5 m Aleksadra Zniszczoła pozwoliło mu zaś zająć 25. lokatę.

Spośród czołowej dziesiątki Pucharu Świata tuż przed linię 140 metra doleciał Peter Prevc, 138 m zanotował zaś Michael Hayboeck. Było to jednak nic w porównaniu do wyczynu Simona Ammanna, który z belki numer 4 osinągnął 141 m. Swoich prób nie oddali Czech Koudelka oraz Japończycy Ito i Kasai. 

Początek konkursu i relacji LIVE w PubSport.pl o 16:00.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/