PŚ w łyżwiarstwie: niezły występ Bródki i Niedźwiedzkiego w Seulu

fot. Sasha Krotov źródło: wikipedia

Konrad Niedźwiedzki był ósmy, a Zbigniew Bródka dziewiąty w drugich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 m. Zwyciężył Norweg Sverre Lunde Pedersen.

Mistrz Olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka kiepsko spisał się tydzień temu w Obihiro, ale już w Seulu poszło mu zdecydowanie lepiej – zajął dziewiąte miejsce z czasem 1:49,04. O jedną lokatę wyżej sklasyfikowano Konrada Niedźwiedzkiego z rezultatem 1:48,82. Trzeci z Polaków – Jan Szymański potwierdził rosnącą formę i zajął 12. miejsce (1:49,66).

Walkę o zwycięstwo stoczyła plejada Holendrów, Kanadyjczyk Morrison oraz Norweg Pedersen. Zwyciężył ten ostatni, z czasem 1:47,76, a za jego plecami uplasowali się wicelider i lider Pucharu Świata – Holendrzy olde Huevel i Nuis.

WYNIKI I KLASYFIKACJE PŚ W ŁYŻWIARSTWIE SZYBKIM >>

/fot. Sasha Krotov źródło: wikipedia/

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz