PŚ w Niżnym Tagile: Kubacki trzeci w kwalifikacjach, triumf Maeaettae

Jarkko Maeaettae z Finlandii wygrał w Niżnym Tagile kwalifikacje do sobootniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki zajał trzecie miejsce. 

Kwalifikacje do historycznego konkursu na nowym obiekcie w Niżnym Tagile, dla większości skoczków były formalnością. Na skutek niewielkiej liczby zgłoszonych zawodników, odpaść musiało zaledwie czterech uczestników. Do tego grona załapali się dwaj Kazachowie – Żaparow i Sokolenko, Czech Hajek oraz Norweg Stjernen. Pozostali wywalczyli awans, a wśród nich było oczywiście pięciu biało-czerwonych. Najlepiej wypadł Dawid Kubacki (126 m, trzecie miejsce), na szesnastej pozycji wylądował Klemens Murańka, osiemnasty był Maciej Kot, dwudziesta lokata przypadła Piotrowi Żyle, a 32. był Jan Ziobro. 

Kwalifikacje skokiem na 133 metry wygrał Fin Maeaettae. Za jego plecami uplasowali się Jan Matura oraz wspomniany Kubacki.

W Niżnym Tagile nie wystartuje kilku znanych skoczków. Zabraknie m.in. liderów PŚ Romana Koudelki, Simona Ammanna i Noriakiego Kasai. Poczatek sobotniego konkursu o 16:00.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/