PŚ w Planicy: Kowalczyk najlepiej w sezonie

W niedzielnym biegu na 10 km stylem klasycznym Justyna Kowalczyk zanotowała najlepszy wynik w sezonie. Polka uplasowała się na 8. pozycji, zwyciężyła Krista Parmakoski przed Charlotte Kallą. Marit Bjoergen nie stanęła na starcie.

W sobotę Justyna Kowalczyk mogła czuć się rozczarowana – w sprincie „klasykiem” nie awansowała do czołowej „30”. Zwyciężyła jedna z najlepszych sprinterek ostatnich lat – Szwedka Stina Nilsson.

Dzień później na 10 km tą samą techniką Kowalczyk pobiegła znacznie lepiej. Zaczęła wolno, plasowała się w granicach 10. miejsca, ale przyspieszyła na ostatnich kilometrach i ostatecznie zakończyła zawody na 8. miejscu, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Kolejne zawody odbędą się w Seefeld, gdzie narciarki będą rywalizować stylem dowolnym, a to oznacza, ze na trasach nie pojawi się Justyna Kowalczyk.

– Z Finką Parmakoski przegrałam o ponad minutę, to sporo, ale straty do pozostałych zawodniczek nie były już tak duże. Sporo straciłam na ostrych zakrętach, ale takich na szczęście nie będzie na trasach olimpijskich w Pjongczangu. Jadę teraz do Kazachstanu, gdzie wezmę udział w zawodach FIS Cup, stamtąd przejadę wprost do Korei Południowej – powiedziała na mecie Justyna.