PŚ w skokach 16/17: Freund zdominował weekend w Ruce, dobry Kot!

Severin Freund wygrał bez większych problemów drugi w sezonie konkurs PŚ w skokach narciarskich rozegrany na skoczni w Ruce. Znów dobrze pokazał się Maciej Kot, sklasyfikowany na ósmym miejscu.

Pierwsza seria przyniosła kilka zaskakujących wyników, do których zaliczyć trzeba przede wszystkim miejsca w drugiej dziesiątce dla wczorajszych bohaterów – braci Prevców. Tym razem ani Domen, ani Peter nie otarli się o podium będąc tłem dla innych skoczków.

Sobota i w sumie chyba cały weekend należały do Severina Freunda – Niemiec w piątek był drugi, a w sobotnim skoku otwarcia poszybował zdecydowanie najdalej – na 146 m. Tylko słabe noty za styl sprawiały, że jego przewaga nad rywalami nie była na tyle wyraźna, by być praktycznie pewnym wygranej już na półmetku. Dość blisko Freunda byli Austriak Kraft i Polak Kot, którzy nieznacznie przekroczyli 140 m.

W drugiej kolejce Kot zmarnował szansę na miejsce na podium lądując na 124 metrze (dało mu to ostatecznie ósme miejsce), z pudła wypadł także Kraft, ich miejsce zajęli Manuel Fettner i Daniel Andre Tande, ale ich skoki były za krótkie by mogli nawiązać rywalizację z nowym liderem PŚ, Severinem Freundem.

Nieźle wypadli Piotr Żyła i Dawid Kubacki – miejsca 11 i 14 pozwoliły im utrzymać przyzwoite miejsca na zapleczu „dziesiątki” w klasyfikacji generalnej. Pewny udział w następnym konkursie ma Kot, gorzej wiedzie się Kamilowi Stochowi, który był w sobotę 22. i uzbierał do tej pory tylko 14 punktów. Kolejne zawody odbędą się w Klingenthal.

Klasyfikacja i wyniki PŚ w skokach >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/