Polacy powalczą o historyczną wygraną? zapowiedź drużynówki w Zakopanem

W sobotę o 17:15 na Wielkiej Krokwi odbędzie się konkurs drużynowy zaliczany do Pucharu Narodów w skokach narciarskich. Polacy spróbują poprawić osiągnięcie sprzed roku, gdy zajęli drugie miejsce.

W rywalizacji na Wielkiej Krokwi weźmie udział dziesięć zespołów. Z numerem ósmym będą skakać Polacy w składzie Murańka, Kubacki, Ziobro, Stoch. Zestawienie naszej drużyny wzbudziło spore dyskusje – uznania w oczach trenerów nie znaleźli bowiem etatowi do tej pory członkowie drużyny – Piotr Żyła i Maciej Kot.

W walkę o wygraną zaangażowane powinny być przynajmniej trzy drużyny. Oprócz Polaków, na pewno Austriacy i Niemcy. Ci pierwsi skaczą ostatnio doskonale, nawet mimo kontuzji Thomasa Morgensterna. O swoją szansę wyjazdu na Igrzyska do Soczi biją się Poppinger i Hayboeck, a od Dietharta i Schlierenzauera wprost trzeba wymagać bardo dobrych skoków. Nieco większą niewiadomą jest postawa Niemców – Wellinger wygrał w Wiśle, ale jego pozostali koledzy – Wank, Freitag i Freund mają różne, mniejsze lub większe problemy w tym sezonie.

Duży znak zapytania stoi przy drużynach Norwegii i Słowenii, które tradycyjnie powinny walczyć o podium, ale w obecnej edycji PŚ przeżywają sporo trudności. Dla Skandynawów powodem do optymizmu powinny być dobre skoki jakie w Wiśle oddawali Bardal i Velta. Skład na sobotę uzupełniają niezły ostatnio Fannemel i mniej znany Daniel-Andre Tande.

Jurij Tepes, Robert Kranjec, Jernej Damjan i Peter Prevc to skład, który jeszcze rok temu prawdopodobnie stawiałby Słoweńców w roli faworytów do wygranej. Obecnie jednak pełnym zaufaniem można darzyć tylko i wyłącznie tego ostatniego, pozostała trójka jest zaś mocno niestabilna.

W Zakopanem nie startują Japończycy, którzy mogli wspiąć się na podium. Według bukmacherów faworytami do triumfu są Austriacy, biało-czerwoni powinni zająć drugą lokatę przed ekipą Niemiec. Czy tak będzie rzeczywiście przekonamy się w sobotnie popołudnie. Transmisja w TVP 1 oraz Eurosporcie.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/