Kamil Stoch na 30. miejscu w Lillehammer

W pierwszym w sezonie konkursie skoków narciarskich w norweskim Lillehammer triumfował Niemiec Severin Freund, Polacy skakali słabo i byli tłem dla najlepszych na skoczni K-90. 

Pierwsza seria przyniosła zaskakujące rozstrzygnięcia. Najdalej skoczyli występujący z początkowymi numerami Niemiec Andreas Wellinger oraz Norweg Anders Jacobsen. Uzyskali oni odpowiednio 103 m i 100,5 m i zajmowali czołowe miejsca. Niemiec prowadził o 1.6 punktu.

Oprócz nich dobrze spisał się Severin Freund (3. miejsce), broniący Pucharu Świata Anders Bardal (4) oraz Thomas Morgenstern (5). Wszyscy trzej zbliżyli się do granicy setnego metra i mieli prawo liczyć na poprawę swojej lokaty w drugiej serii, a nawet po cichu marzyć o wygranej w konkursie, gdyż żaden z nich nie tracił do sensacyjnego lidera więcej niż 6 punktów. Zajmujący kolejne lokaty skoczkowie przegrywali z Wellingerem więcej niż dziesięcioma punktami.

Kiepsko skakali Polacy, Tylko dwóch z nich zdołało awansować do finałowej rozgrywki, co więcej plasowali się na odległych miejscach. Maciej Kot po lądowaniu na 93 metrze był 23., a Kamil Stoch był trzydziesty (91.5 m). Dawid Kubacki zakończył udział jako 34. zawodnik w rankingu, Piotr Żyła był o dwa, a Krzysztof Miętus o dziesięć miejsc niżej.

W finałowej rundzie Stoch skoczył jeszcze słabiej – 87,5 metra i nie zdołał się poprawić choćby o jedną pozycję. Drugi z Polaków – Kot także nie poprawił odległości z pierwszego podejścia (uzyskał 92 m) i ostatecznie zanotował 25. miejsce.

Rywalizacja najlepszych w tym dniu dostarczyła dużo emocji. Zajmujący po pierwszej serii miejsca w drugiej dziesiątce Andreas Kofler osiągnęli stumetrowe rezultaty. Tuż przed rozmiarem skoczni lądowali natomiast Lukas Hlava oraz Wolfgang Loitzl. Ich straty były jednak zbyt duże by zagrozić czołówce z pierwszej serii.

Thomas Morgenstern uzyskał 102 metry i zdołał wyprzedzić nieznacznie Andersa Bardala. Przed atakiem Austriaka obronił się jedynie Severin Frenund, który uzyskał 100,5 metra i objął prowadzenie. Jacobsen i Wellinger nie dolecieli do setnego metra i spadli odpowiednio na 4 i 5 miejsce.

W niedzielę w Lillehammer konkurs na skoczni HS138.

Wszystko o PŚ w skokach >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/