Drużyny po raz pierwszy – zapowiedź

W piątek o 17:00 w Kuusamo odbędzie drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wezmą w nim udział reprezentanci Polski.

Początek sezonu 2012/13  zdecydowanie nie należy do kadry Łukasza Kruczka. Z powodu braku drużyny żeńskiej, Polacy już w pierwszym – mieszanym konkursie, ponieśli straty w klasyfikacji Pucharu Narodów. W Lillehammer nasi reprezentanci wypadali słabo także w zawodach indywidualnych, zdobywając w nich łącznie 12 punktów. Zdecydowanie największym rozczarowaniem była postawa Kamila Stocha, który tylko raz dostał się do drugiej serii, a w dodatku zajął w niej ostatnie miejsce. Nieco lepiej punktowali Krzysztof Miętus i Maciej Kot, ale 6 czy 5 punktów wywalczone w dwóch konkursach nie jest powodem do zbytniej radości.

Zła passa została podtrzymana już na skoczni Ruka w Kuusamo. Czwartkowy trening przyniósł upadek Kamila Stocha. Polak wziął co prawda udział w kwalifikacjach, ale nie zdołała przez nie przebrnąć, zajmując ostatecznie 50. miejsce. Pozostali Polacy zdołali awansować do sobotnich zawodów.

Upadek Stocha nie miał wpływu na wybór zawodników do piątkowej drużynówki. Po kwalifikacjach trener Łukasz Kruczek zapowiedział, że wystartujemy w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki oraz Maciej Kot.

Na liście startowej znalazło się 11. drużyn, Biało-Czerwoni wystartują z numerem czwartym. Faworytami jak zwykle będą Austriacy, ale ich wygrana nie jest tak pewna jak w większości konkursów. Norwegowie mają aż 3 skoczków w pierwszej szóstce klasyfikacji generalnej PŚ. Martwić może ich jedynie nieco słabsza dyspozycja Toma Hilde. Groźni będą też Niemcy, dysponujący silnym młodym składem. Do walki o podium powinna włączyć się także Słowenia – kapitalną dyspozycję prezentował wczoraj Jaka Hvala (145 m na kwalifikacjach). Wiele nie odstaje od niego Peter Prevc, w niezłej formie jest Jurij Tepes. Niewiadomą pozostaje jedynie forma doświadczonego Roberta Krańca, który był wczoraj 18.

Poza zasięgiem Polaków wydają się być też Japończycy z prezentującym zadziwiającą formę 40-letnim Noriakim Kasai. W związku z tym szóste miejsce drużyny Kruczka, to chyba szczyt naszych możliwości. Walkę o tę lokatę trzeba będzie stoczyć jednak z Rosjanami, Finami i Czechami. Szwajcaria i Francja nie powinny liczyć się w walce o miejsce w czołowej ósemce, choć trzeba pamiętać, że i te drużyny mają dobrych skoczków, a Simon Ammann na pewno przyniesie Helvetom pulę punktów, o jakiej my możemy na razie pomarzyć.

Początek rywalizacji w Kuusamo o 17:00. Transmisja na żywo w TVP 1 i Eurosporcie.

***

Lista startowa konkursu drużynowego

***

Klasyfikacja i terminarz PŚ w skokach narciarskich >>

***

Informacje o transmisjach telewizyjnych z PŚ w skokach narciarskich oraz innych wydarzeń sportowych znajdziecie na Tele-Sport.pl.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/