PŚ w skokach: Polacy odpadli po pierwszej serii, triumf Niemców

Polscy skoczkowie zajęli dziewiąte miejsce w pierwszym konkursie Pucharu Świata w skokach rozegranym w Klingenthal. Biało-czerwoni skakali bez Kamila Stocha, narzekającego na lekką kontuzję i odpadli po pierwszej serii. Wygrali Niemcy.

Początek konkursu był świetny dla Polaków – Piotr Żyła skoczył 135 m i biało-czerwoni prowadzili po pierwszej kolejce. Skaczący potem Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Jan Ziobro spisali się jednak słabo i nasza ekipa wypadła poza pierwsza serię. O losie polskiej drużyny przesądził ostatni skok serii – Gregor Schlierenzauer uratował Austriaków, którzy też skakali fatalnie i wyprzedzili nas zaledwie o 0,1 pkt. 

Na półmetku prowadziła Japonia, ale w trakcie drugiej serii zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni musieli uznać wyższość Niemców, którzy ostatecznie zwyciężyli z blisko 30-punktową przewagą. Trzecie miejsce przypadło ekipie Norwegii.

Kamil Stoch nie wystąpił w konkursie z powodu problemów z kostką. Wieczorem ma zapaść decyzja, czy mistrz olimpijski z Soczi wystąpi w niedzielnych zawodach indywidualnych (godz. 11:30). Sztab szkoleniowy i lekarski kadry nie chce ryzykować poważniejszej kontuzji na początku sezonu. 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/