PŚ w skokach: Siedmiu Polaków wystąpi w niedzielnym konkursie

Wszyscy Polacy awansowali do pierwszego w sezonie 2014/15 konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawody rozgrywane będą w niedzielę w Klingenthal. 

Najlepiej z biało-czerwonych wypadł Piotr Żyła, sklasyfikowany na drugim miejscu po skoku na 136,5 m. Polak ustąpił tylko Czechowi Romanowi Koudelce (142 m). Dużo gorzej wypadli pozostali zawodnicy z naszej ekipy, którzy musieli kwalifikować się do konursu. 20. miejsce zajął Stefan Hula (126,5 m). Dziewięć miejsc niżej sklasyfikowano Dawida Kubackiego (125 m). W czawrtej dziesiątce wylądowali Maciej Kot (120,5 m), Bartłomiej Kłusek (126 m) oraz Jan Ziobro (117,5 m). Problemy z awansem miał zwłaszcza ten ostatni, który zajął ostatecznie 39. lokatę. 

Wśród czołowej dziesiątki zeszłorocznego Pucharu Świata, która nie musiała się kwalifikować najlepiej spisał się Anders Bardal (142 m). Kamil Stoch zrezygnował ze swojej próby.

Sezon 2014/15 rozpoczął się od niemiłego akcentu. W jednym z pierwszych treningowych skoków, po zanotowaniu rekordowej odległości 148 m, upadek zaliczył młody Norweg Sjoeen, typowany na objawienie tej edycji PŚ. Zawodnik został odwieziony do szpitala, mówi się, że ma problemy z lewą ręką, ale precyzyjnych informacji na temat konsekwencji upadku brak. 

W sobotę o 16:00 w Klingenthal konkurs drużynowy, pierwsze zawody indywidulane w niedzielę o 11:30.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/