PŚ w skokach: Siedmiu Polaków wystąpi w niedzielnym konkursie

Wszyscy Polacy awansowali do pierwszego w sezonie 2014/15 konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawody rozgrywane będą w niedzielę w Klingenthal. 

Najlepiej z biało-czerwonych wypadł Piotr Żyła, sklasyfikowany na drugim miejscu po skoku na 136,5 m. Polak ustąpił tylko Czechowi Romanowi Koudelce (142 m). Dużo gorzej wypadli pozostali zawodnicy z naszej ekipy, którzy musieli kwalifikować się do konursu. 20. miejsce zajął Stefan Hula (126,5 m). Dziewięć miejsc niżej sklasyfikowano Dawida Kubackiego (125 m). W czawrtej dziesiątce wylądowali Maciej Kot (120,5 m), Bartłomiej Kłusek (126 m) oraz Jan Ziobro (117,5 m). Problemy z awansem miał zwłaszcza ten ostatni, który zajął ostatecznie 39. lokatę. 

Wśród czołowej dziesiątki zeszłorocznego Pucharu Świata, która nie musiała się kwalifikować najlepiej spisał się Anders Bardal (142 m). Kamil Stoch zrezygnował ze swojej próby.

Sezon 2014/15 rozpoczął się od niemiłego akcentu. W jednym z pierwszych treningowych skoków, po zanotowaniu rekordowej odległości 148 m, upadek zaliczył młody Norweg Sjoeen, typowany na objawienie tej edycji PŚ. Zawodnik został odwieziony do szpitala, mówi się, że ma problemy z lewą ręką, ale precyzyjnych informacji na temat konsekwencji upadku brak. 

W sobotę o 16:00 w Klingenthal konkurs drużynowy, pierwsze zawody indywidulane w niedzielę o 11:30.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz