Nie musisz? Nie oglądaj

Przepraszamy polskich skoczków za ten prowokacyjny tytuł, ale niestety – ich piątkowa postawa nas do tego zmusza. W sobotę orły Łukasza Kruczka rywalizować będą w konkursie indywidualnym i na prawdę, jeżeli oglądacie je tylko po to, żeby kibicować Biało-Czerwonym, to lepiej w sobotnie popołudnie znajdźcie lepsze zajęcie – choćby lepienie pierogów. 

Po konkursie drużynowym w Kuusamo nastroje wokół reprezentantów Polski są fatalne. Drużyna Kruczka zajęła ostatnie 11. miejsce i przegrała nawet ze słabiutką Francją. Jak ktoś to ładnie ujął – ten wynik można porównać od porażki z Liechtensteinem  w piłkę nożną.

Pocieszeniem dla nas i dla Kamila Stocha będzie niewątpliwie fakt, że nie zdobył on kwalifikacji na te zawody i obejrzy je prawdopodobnie z trybun lub w hotelowym telewizorze. Robert Mateja w takich sytuacjach często dorabiał jako przedskoczek. Gdyby coś takiego przyszło do głowy Stochowi, to i tak pewnie byśmy nie zauważyli jego próby – tak bezbarwny i niewyraźny jest ostatnio skoczek z Zębu. Mateja przynajmniej czasem zamachał łapkami, tak że nie dało się go pomylić z nikim innym.

Piotr Żyła wystartuje z numerem piątym, Dawid Kubacki dwunastym, Krzysztof Miętus dwudziestym drugim, a Maciej Kot dwudziestym czwartym.

Drugi pocieszający fakt jest taki, że oprócz Polaków będzie jeszcze można zobaczyć 46 innych zawodników, w zdecydowanej większości będących w dużo lepszej formie od naszych. Rywalizacja o wygraną zapowiada się pasjonująco, a kandydatów do triumfu jest przynajmniej kilku.

W konkursie drużynowym najlepiej punktował młody Niemiec Wellinger, a tuż za jego plecami znajdował się rewelacyjny Jaka Hvala ze Słowenii. Niemal identyczne noty mieli także Peter Prevc oraz Wolfgang Loitzl. Oczywiście to nie wszyscy faworyci – tradycyjnie groźni będą, nierówni w piątek Bardal, Morgenstern oraz Schlierenzauer. Czarnym koniem może okazać się stary wyga z Rosji, Dimitrij Wassiliew skakał kapitalnie w drużynówce, ale nie ustał jednej z prób.

***

Początek zawodów o 14:15. Informacje o transmisjach, nie tylko ze skoków znajdziecie na stronie Tele-Sport.pl.

***

Puchar Świata w skokach – klasyfikacja i terminarz >>

***

fot. Frank Tuttle


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/