PŚ w skokach narciarskich: Lillehammer [zapowiedź]

W sobotę i niedziele rozpocznie się rywalizacja w Pucharze Świata skoczków narciarskich. Zawody na obiekcie w norweskim Lillehammer poprzedzi piątkowy konkurs mieszany. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w zimowym PŚ. 

Początek sezonu będzie nadzwyczaj zróżnicowany. Skoczkowie „zaliczą” zarówno skocznię normalną (K90) jak i dużą (K123). Na mniejszej będą rywalizować w sobotę (14:50), a na większej w niedzielę o 13:45.

Pogoda w Norwegii na razie nie jest najlepsza i przeprowadzone w piątkowe południe kwalifikacje były dość loteryjne. Na szczęście przebrnęło przez nie aż 4 Polaków. Odpadł jedynie Bartłomiej Kłusek. Stawkę reprezentantów Polski uzupełni Kamil Stoch, który nie musiał się kwalifikować do zawodów ze względu na miejsce w czołowej dziesiątce poprzedniego sezonu.

Kwalifikacje wygrał Czech Jakub Hlava, uzyskując 98,5 metra. Drugi był Jakpończyk Shimizu, który jako jedyny przekroczył granicę stu metrów (101.5) i przegrał z Czechem o 0,4 punktu. Krzysztof Miętus z wynikiem 98 metrów był piąty, Dawid Kubacki (91 m) zajął 24. lokatę, Piotr Żyła (92,5 m) był 33, a trzy miejsca niżej wylądował Maciej Kot (89 m). Bartłomiej Kłusek skoczył 85 metrów i zajął 45. lokatę. Do kwalifikacji zabrakło mu 2.8 punktu.

Na tym wstępnym etapie zawody zakończyło kilku znanych zawodników. W głównej imprezie nie wezmą udziału m.in. Jernej Damjan, Vincent Descombe Savoie, Dimitri Wasiljew, Emmanuel Chedal iJakub Janda.

Spośród czołowej dziesiątki, na skoczni pojawiło się tylko pięciu uczestników. Ich wyniki nie zachwycały – najdalej poszybował Anders Badal (95 m) metr bliżej lądował Kamil Stoch, a Robert Kranjec osiągnął 91,5 m. Słabiutko skoczyli Roman Koudelka i Thomas Morgenstern, którzy nie przekroczyli linii punktu K. Na wcześniejszym treningu dobrą dyspozycję zasygnalizowali Andreas Kofler oraz Niemcy – Richard Freitag oraz Severin Freund – dwaj pierwsi osiągnęli po 101,5 m, a Freund 99,5.

Program zawodów w Lillehammer:

Piątek:

16:30 Konkurs Mieszany

Sobota:

HS100

14:00 I seria konkursu kobiet

ok. 14:50 I seria konkursu mężczyzn

ok. 16:00 II seria konkursu kobiet H

ok. 16:40 II seria konkursu mężczyzn

Niedziela:

HS138

13:45 konkurs mężczyzn na skoczni


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/