Zwycięski remis PSG, ambitna Valencia odpada z LM

PSG zremisowało z własnym stadionie z Valencią 1:1 i awansowało do 1/4 finału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu paryżanie wygrali 2:1.

Pierwsza część spotkania nie dostarczyła wielu emocji. Inicjatywa należała co prawda do Valencii, ale hiszpański zespół miał spore problemy z kreowaniem podbramkowego zagrożenia. Salvatore Sirgu został zmuszony do interwencji zaledwie kilka razy, co więcej – nie były to jakieś przesadnie groźne uderzenia. Paryżanie, dysponując zaliczką z pierwszego meczu, grali rozsądnie, skupiając się przede wszystkim na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki i sporadycznie wyprowadzając, zazwyczaj nieudane, kontrataki.

Zmiana stron nie przyniosła wielkiej poprawy w jakości widowiska. „Temperatura” podniosła się dopiero w 56. minucie. Wtedy Jonas przejął piłkę około 25 metrów przed bramką PSG, podholował ją tuż przed pole karne i uderzył na tyle celnie i mocno, by Sirigu musiał sięgnąć po futbolówkę do siatki.

Goście potrzebowali do awansu jeszcze jednego trafienia, więc ruszyli z większą pasją. 10 minut potem zostali jednak skarceni. Po przechwycie w środku pola Gameiro wpadł w pole karne i w ostatniej chwili zostawił piłkę Lavezziemu. Argentyńczyk przegrał pojedynek sam na sam z Guaitą, ale przy dobitce nie dał już golkiperowi rywali żadnych szans na skuteczną interwencję.

Już do końca trwał napór przyjezdnych, ale nie przełożył się on na gola doprowadzającego do dogrywki. Podopieczni Ernesto Valverde wykonywali masę rzutów rożnych, ale po żadnym z nich nie oddali strzału w kierunku bramki PSG.

W meczu nie wzięli udziału najbardziej medialni zawodnicy Paryża – zawieszony za czerwoną kartkę Zlatan Ibrahimović oraz David Beckham, który nie znalazł uznania w oczach trenera i oglądał widowisko z perspektywy ławki rezerwowych.

***

W drugi meczu Juventus wygrał 2:0 z Celtikiem czym przypieczętował awans do ćwierćfinału.