Janowicz przegrał z Cilicem, Polska z Chorwacją

W trzecim dniu meczu Grupy I Pucharu Davisa Jerzy Janowicz przegrał w pięciu setach z Marinem Cilicem. Wynik ten oznacza, że Polacy stracili szansę na triumf w pojedynku z reprezentacją Chorwacji.

tenis

JANOWICZ – CILIĆ 2:3

Wynik: 6:3 7:6(5) 4:6 1:6 3:6
Stan meczu: POL-CRO 1:3

Janowicz zagrał w niedzielę zdecydowanie lepiej niż w piątek, kiedy to przegrał w pięciu setach z młodziutkim, bardzo nisko notowanym Coricem. Po pierwszym dniu rywalizacji na Torwarze Polacy przegrywali 0:2, bo swój mecz przegrał też Przysiężny. Na szczęście w sobotę debel Fyrstenberg/Matkowski w pięciu setach uporał się z chorwackimi przeciwnikami i biało-czerwoni pozostali w grze przed niedzielnymi pojedynkami.

Mimo tego należało mieć spore obawy przed starciem Janowicz – Cilić. Łodzianin wszedł jednak w mecz bardzo dobrze i pierwszego seta wygrał 6:3. Druga partia dostarczyła więcej emocji. w tie-breaku Chorwat prowadził już 5:1, ale kolejne sześć punktów z rzędu wygrał Jerzy, dzięki czemu podwyższył wynik spotkania na 2:0.

W trzeciej odsłonie mecz także był bardzo wyrównany. Przez dziewięć gemów tenisiści pilnowali swojego serwisu i unikali przełamań. Niestety przy stanie 4:5 Polak nie obronił się przy swoim podaniu i to wystarczyło, by przegrać seta 4:6. To wydarzenie ewidentnie zdeprymowało naszego reprezentnta, który bardzo nerwowo rozpoczął kolejnego seta. W czwartym gemie nadział się na kapitalny return Cilica, a do tego popełnił podwójny błąd serwisowy i w efekcie po chwili przegrywał już 1:3. To "zabiło" Janowicza w tym, przegranym ostatecznie 1:6 secie.

Decydujący set to powrót do gry "gem za gem". Niestety w siódmym gemie Cilić wykorzystał nierówną grę Polaka i dokonał przełamania na 4:3. To był gwóźdź do trumny Janowicza i reprezentacji Polski, która straciła szansę na wygranie pojedynku z Chorwacją. Łodzianin nie wygrał już żadnego gema i zszedł z kortu pokonany.