Puchar Federacji: Po pierwszym dniu Polki remisują z Hiszpanią 1:1

A. Radwańska

Polska reprezentacja tenisistek remisuje z Hiszpanią 1:1 po pierwszym dniu rywalizacji z Hiszpanią w barażach o grupę światową Pucharu Federacji. Pierwsze spotkanie singlowe wygrała Agnieszka Radwańska, ale w drugim meczu jej młodsza siostra przegrała z Marią Teresą Torro-Flor.

Jako pierwsze na ziemnym korcie w Barcelonie pojawiły się Agnieszka Radwańska i Silvia Soler Espinosa. Najlepsza polska tenisistka zwyciężyła dość łatwo – 6:2 6:2. Jej hiszpańska rywalka walkę nawiązała przede wszystkim na początku drugiego seta, gdy była blisko przełamania serwisu krakowianki. Ostatecznie jednak po długiej walce Agnieszka wygrała gema na 1:0 i potem kontynuowała swoją dominację, zapewniajac pierwszy punkt polskiej ekipie.

W dobrym stylu  i skutecznie swój pojedynek zaczęła też młodsza z sióstr Radwańskich – Urszula. Jej przeciwnikczą była notowana o czery miejsca wyżej w światowym rankingu Maria Teresa Torro-Flor. Pierwszego seta Ula wygrała 6:4, ale potem zaszła znacząca zmiana w postawie obu tenisistek. W efekcie Hiszpanka wygrała kolejne dwa sety 6:1 6;0,czym doprowadziła do remisu w meczu Polska – Hiszpania.

W niedzielę trzy kolejne pojedynki, które zdecydują o tym która z drużyn wystąpi w przyszłorocznej gurpie światowej. Agnieszka Radwańśka zagra o 11:00 z Torro-Flor, o 12:30 Urszula zmierzy się z Soler-Espinosą, a o 14;00 debel Kania/Rosolska zagra z parą Cabeza Candela/Medina.