Legia bardzo blisko Pucharu Polski

Legia Warszawa wygrała we Wrocławiu ze Śląskiem 2:0 w pierwszym meczu finałowym Pucharu Polski. Rewanż w środę w Warszawie.

Spotkanie rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. Niemrawo grający Śląsk dał dwukrotnie zaskoczyć się Markowi Saganowskiemu. Doświadczony snajper Legii wpisał się na listę strzelców w 32. i 45. minucie spotkania. Za pierwszym razem sfinalizował strzałem z bliskiej odległości efektowną akcję swoich kolegów, za drugim wykorzystał fatalny błąd obrony Śląska Wrocław.

Po zmianie stron Śląsk spróbował zdobyć przynajmniej kontaktową bramkę. Gospodarze mieli ku temu kilka okazji. Mają czego żałować szczególnie Łukasz Gikiewicz i Waldemar Sobota, którzy strzelając z dobrych pozycji zza pola karnego, nie potrafili trafić w światło bramki strzeżonej przez Wojciecha Skabę.

Mecz nie stał na najwyższym poziomie, a dużo ciekawiej niż na boisku było na trybunach, gdzie zasiadło ponad 35 tysięcy widzów. Fani wypełnili szczelnie zarówno miejsca przeznaczone dla wrocławian jak i sektor przyjezdnych. Fanatycy Śląska i Legii zaprezentowali efektowne oprawy, podczas których odpalali spor rac świetlnych. Warto przy tym wspomnieć, że wbrew zwyczajom znanym z polskich boisk, żadna z nich nie wylądowała na murawie i mecz nie został przerwany nawet na chwilę.

Wynik 0:2 oznacza, że Legia jest bardzo blisko zdobycia Pucharu Polski po raz trzeci z rzędu. Rewanż na Łazienkowskiej w środę o 20:30.