Puchar Świata 2015: USA i Rosja z szybkimi wygranymi

Piłka do siatkówki

USA i Rosja wygrały kolejne mecze siatkarskiego PŚ w Japonii. Amerykanie 3:0 ograli Australijczyków, mecz Rosjan z Wenezuelą zakończył się identycznym rezultatem.

Oba spotkania miały podobny przebieg – pierwsze sety były w nich wyrównane i ważyły się do ostatnich piłek, a pozostałe to już pokaz siły faworyzowanych zespołów Rosji i USA.

Sborna potrzebowała dość długiej gry na przewagi z Wenezuelą, by otworzyć wynik spotkania. Porażka 27:29 podłamała zespół z Ameryki Południowej i kolejne partie były już dużo krótsze – Rosjanie triumfowali w nich do 16 i 19.

Starcie USA z Australią również zaczęło się od wymiany ciosów. Jankesi zwyciężyli w pierwszej partii 25:23, choć chwilę wcześniej roztrwonili przewagę 22:20 i musieli odrabiać straty przy wyniku 22:23. Zadanie wykonali jednak perfekcyjnie, a w następnych setach dali Australijczykom lekcję siatkówki. Wyniki 25:12 i 25:15 mówią same za siebie.