Jesteś tutaj
Główna > Puchar Świata w biathlonie 2014/15 > Puchar Świata w biathlonie 2012/13

Przedstawiamy terminarz, wyniki i klasyfikację Pucharu Świata w biathlonie w sezonie 2012/13. 

Sezon 2013/14 >>

[tab:Klasyfikacje M]

Klasyfikacja generalna PŚ w biathlonie:

Mężczyźni

Klasyfikacja końcowa sezonu 2012/13:

#
Nazwisko
Kraj
Punkty
1. Martin Fourcade FRA 1248
2. Emil Hegle Svendsen NOR 827
3. Dominik Landentinger AUT 715
4. Jakov Fak SLO 709
5. Andreas Birnbacher GER 691
6. Jewgienij Ustiugow RUS 677
7. Fredrik Lindstroem SWE 654
8. Dimitrij Małyszko RUS 645
9. Anton Szipulin RUS 618
10. Tim Burke USA 574

Puchar Narodów – klasyfikacja końcowa:

1. Rosja 7749
2. Norwegia 7692
3. Francja 7652

22. POLSKA 2317

Sprint – klasyfikacja końcowa:

1. M. Fourcade 484
2. Svendsen 315
3. Ustjugow 313

Bieg pościgowy – klasyfikacja końcowa:

1. M. Fourcade 388
2. Svendsen 287
3. Szipulin 247

Bieg indywidualny – klasyfikacja końcowa:

1. M. Fourcade 180
2. Svendsen 104
3. Burke 102

Bieg masowy – klasyfikacja końcowa:

1. M. Fourcade 248
2. Svendsen 182
3. Burke 167

Sztafeta – klasyfikacja końcowa:

1. Rosja 305
2. Norwegia 302
3. Francja 296

[tab:Klasyfikacje K]

Kobiety:

Końcowa klasyfikacja sezonu 2012/13:

#
Nazwisko
Kraj
Punkty
1. Tora Berger NOR 1234
2. Daria Domraczewa BLR 924
3. Andrea Henkel GER 856
4. Marie Dorin Habert FRA 843
5. Kaisa Makarainen FIN 834
6. Gabriela Soukalova CZE 800
7. Anastazja Kuzmina SVK 769
8. Olena Pidruszna UKR 764
14. Krystyna Pałka POL 645
15. Magdalena Gwizdoń POL 632
26. Weronika Nowakowska-Ziemniak POL 331
37. Monika Hojnisz POL 179
65. Agnieszka Cyl POL 47
70. Paulina Bobak POL 35

Puchar Narodów – klasyfikacja końcowa:

1. Norwegia 7626
2. Niemcy 7556
3. Rosja 7392

7. POLSKA 6426

Sprint – klasyfikacja końcowa:

1. Berger 128
2. Domraczewa 351
3. Goessner 337

11. Gwizdoń 279
14. Pałka 224
26. Nowakowska – Ziemniak 135
33. Hojnisz 81
65. Cyl 22
67. Bobak 18

Bieg pościgowy – klasyfikacja końcowa:

1. Berger 417
2. Henkel 279
3. Dorin Habert 277

10. Pałka 222
16. Gwizdoń 182
34. Nowakowska-Ziemniak 76
39. Hojnisz 50
60. Bobak 9
66. Cyl 14

Bieg indywidualny – klasyfikacja końcowa:

1. Berger 168
2. Henkel 131
3. Domraczewa 122

12. Gwizdoń 79
18. Pałka 55
23. Nowakowska-Ziemniak 43

Bieg masowy – klasyfikacja końcowa:

1. Berger 262
2. Domraczewa 200
3. Semerenko Vi. 185

13. Pałka 146
21. Gwizdoń 92
23. Nowakowska-Ziemniak 77
32. Hojnisz 48
45. Cyl 11

Sztafeta – klasyfikacja końcowa:

1. Norwegia 314
2. Ukraina 298
3. Niemcy 294

7. POLSKA 218

Sztafeta mieszana – klasyfikacja końcowa:

1. Norwegia 114
2. Rosja 98
3. Czechy 96

14. POLSKA 58

[tab:Wyniki zawodów]

Wyniki zawodów PŚ w biathlonie:

25/11/2012: Oestersund, sztafeta mieszana: 

1. Rosja
2. Norwegia
3. Czechy

14. Polska

28/11/2012: Oestersund, indywidualny 20 km mężczyzn:

1. Martin Fourcade
2. Landertinger
3. Lesser

29/11/2012: Oestersund, indywidualny 15 km kobiet:

1. Berger
2. Domraczewa
3. Glazyrina

7. Pałka
16. Nowakowska
25. Gwizdoń

1/12/2012 Oestersund, sprint kobiet:

1. Berger
2. Pidruszna
3. Wiukhina

16. Pałka
20. Gwizdoń
25. Nowakowska-Ziemniak

1/12/2012 Oestersund, sprint mężczyzn:

1. Legullec
2. Boeuf
3. Sumann

60. Szczurek

2/12/2012 Oestersund, pościgowy mężczyzn:

1. Fourcade M.
2. Birnbacher
3. Szipulin

60. Szczurek

2/12/2012 Oestersund, pościgowy kobiet:

1. Berger
2. Domraczewa
3. Henkel

11. Pałka
16. Nowakowska-Ziemniak
18. Gwizdoń
43. Bobak

7/12/2o12 Hochfilzen, sprint mężczyzn:

1. Birnbacher
2. M. Fourcade
3. Fak

7/12/2012 Hochfilzen, sprint kobiet:

1. Domraczewa
2. Maakarainen
3. Berger

5. Pałka
6. Gwizdoń
19. Nowakowska-Ziemniak
23. Bobak
55. Cyl

8/12/2012 Hochfilzen, pościgowy mężczyzn:

1. Fak
2. Małyszko
3. Fourcade

8/12/2012 Hochfilzen, pościgowy kobiet:

1. Solemdal
2. Berger
3. Makarainen

15. Gwizdoń
19. Pałka
20. Nowakowska-Ziemniak
24. Bobak
39. Cyl

9/12/2012, Hochfilzen, sztafeta mężczyzn:

1. Norwegia
2. Francja
3. Rosja

20. Polska

9/12/2012 Hochfilzen, sztafeta kobiet:

1. Norwegia
2. Ukraina
3. Rosja

6. Polska

13/12/2012 Pokljuka, sprint mężczyzn:

1. Fak
2. Svendsen
3. Fourcade M.

14/12/2012 Pokljuka, sprint kobiet:

1. Soukalova
2. Goessneer
3. Skardino

6. Gwizdoń
19. Cyl
29. Pałka
37. Nowakowska-Ziemniak
43. Hojnisz

15/12/2012 Pokljuka, pościgowy mężczyzn:

1. Svendsen
2. Moravec
3. M. Fourcade

15/12/2012 Pokljuka, pościgowy mężczyzn:

1. Goessner
2. Soukalova
3. Dorin Habert

12. Gwizdoń
17. Pałka
29. Cyl
32. Hojnisz
43. Nowakowska-Ziemniak

16/12/2012 Pokljuka, masowy mężczyzn:

1. Birnbacher
2. Fak
3. Bourke

16/12/2012 Pokljuka, masowy kobiet:

1. Berger
2. Goessner
3. Soukalova

7. Pałka

3/1/2013 Oberhof, sztafeta kobiet:

1. Ukraina
2. Francja
3. Niemcy

7. Polska (Pałka, Gwizdoń, Hojnisz, Nowakowska-Ziemniak)

4/1/2013 Oberhof, sztafeta mężczyzn:

1. Rosja
2. Norwegia
3. Niemcy

19. Polska (Szczurek, Słonina, Lepel, Kwak)

5/1/2013 Oberhof, sprint kobiet:

1. Goessner
2. Berger
3. Henkel

5/1/2013 Oberhof, sprint mężczyzn:

1. Małyszko
2. Garaniczew
3. Svendsen

6/1/2013, Oberhof, pościgowy kobiet:

1. Zajcewa
2. Vitkova
3. Semerenko

27. Pałka
28. Hojnisz

6/1/2013 Oberhof, pościgowy mężczyzn:

1. Małyszko
2. Garaniczew
3. Moravec

9/1/2013 Ruhpolding, sztafeta kobiet:

1. Norwegia
2. Rosja
3. Czechy

10. Polska

10/1/2013 Ruhpolding, sztafeta mężczyzn:

1. Francja
2. Norwegia
3. Austria

22. Polska

11/1/2013 Ruhpolding, sprint kobiet:

1. Goessner
2. Domraczewa
3. Makarainen

7. Nowakowska-Ziemniak
13. Pałka
27. Gwizdoń
87. Hojnisz

12/1/2013 Ruhpolding, sprint mężczyzn:

1. Fourcade M.
2. Ustjugow
3. Makowiejew

13/1/2013 Ruhpolding, masowy kobiet:

1. Berger
2. Domraczewa
3. Zajcewa

15. Pałka
22. Gwizdoń
26. Nowakowska-Ziemniak

13/1/2013 Ruhpolding, masowy mężczyzn:

1. Fourcade M.
2. Małyszko
3. Svendsen

17/01/2013 Anterselva, sprint kobiet:

1. Kuzmina
2. Makarainen
3. Domraczewa

13. Pałka
15. Gwizdoń
23. Nowakowska-Ziemniak
36. Hojnisz 

18/1/2013 Anterselva, sprint mężczyzn:

1. Szipulin
2. Svendsen
3. Fak

19/1/2013: Anterselva, pościgowy kobiet:

1. Berger
2. Pidruszna
3. Makarainen

11. Gwizdoń
22. Pałka
23. Nowakowska
42. Hojnisz

19/1/2013: Anterselva, pościgowy mężczyzn:

1. Szipulin
2. Fak
3. Mesotitch

20/1/2013 Anterselva, sztafeta kobiet:

1. Niemcy
2. Rosja
3. Francja

6. Polska

20/1/2013: Antersleva, sztafeta mężczyzn:

1. Francja
2. Rosja
3. Francja

21. Polska

7/2/2013 Nove Mesto, Sztafeta mieszana:

1. Norwegia (Berger, Solemdal, Boe, Svendsen)
2. Francja (Brunet, Dorin Habert, Boeuef, M. Fourcade) + 0:20
3. Czechy (Soukalova, Vitkova, Soukup, Moravec) + 0:32
4. Włochy + 0:58
5. Słowenia + 1:07

10. Polska (Pałka, Gwizdoń, Szczurek, Pływaczyk) + 1:53

9/2/2013 Nove Mesto, sprint mężczyzn:

1. Svendsen
2. M. Fourcade + 0:08
3. Fak +0:11
4. Bjoerndalen + 0:20
5. Małyszko + 0:23

9/2/2013 Nove Mesto, sprint kobiet:

1. Pidruszna
2. Berger +0:06
3. Semerenko V. + 0:23
4. Zajcewa +0:25
5. Wiłuchina +0:25

7. Pałka +0:35
12. Gwizdoń +0:54
24. Hojnisz +1:17
34. Nowakowska ? Ziemniak +1:43

10/02/2013 Nove Mesto, bieg pościgowy mężczyzn:

1. Svendsen
2. M. Fourcade +0:00,1
3. Szipulin +0:04
4. Małyszko +0:05
5. Landertinger +0:20

10/02/2013, Nove Mesto,  bieg pościgowy kobiet:

1. Berger
2. PAŁKA + 0:19
3. Pidruszna + 0:22
4. Zajcewa + 0:23
5. Glazyryna + 0:45

12.  Gwizdoń + 1:22
13. Hojnisz + 1:23
27. Nowakowska-Ziemniak + 2:27

13/02/2013: Nove Mesto, bieg indywidualny kobiet:

1. Berger
2. Henkel + 0:53
3. Semerenko Vi. + 1:43
4. Kuzmina +1:55
5. Semerenko Va. +2:26

18. Gwizdoń + 3:58
22. Pałka 4:32
23. Nowakowska-Ziemniak + 4:32

14/02/2013: Nove Mesto, bieg indywidualny mężczyzn:

1. M. Fourcade
2. Burke +0:24
3. Lindsroem + 0:38
4. Moravec + 0:44
5. Ferry + 1:11

41. Szczurek + 4:29
52. Pływaczyk + 5:27
65. Kwak +6:58
114. Guzik + 14:18

15/02/2013: Nove Mesto, sztafeta kobiet:

1. Norwegia
2. Ukraina + 0:07
3. Włochy + 0:12
4. Rosja + 0:29
5. Niemcy + 0:31

9. Polska + 2:20

16/02/2013: Nove Mesto, sztafeta mężczyzn:

1. Norwegia
2. Francja + 1:13
3. Niemcy + 1:18
4. Rosja + 1:24
5. Austria + 1:39

28. Polska

17/02/2013: Nove Mesto, bieg masowy kobiet:

1. Domraczewa
2. Berger + 0:09
3. Hojnisz + 0:27
4. Vita Semerenko + 0:46
5. Zajcewa + 0:52
6. Goessner + 0:52
7. Pałka + 1:01

12. Nowkowska-Ziemniak + 1:42
27. Gwizdoń + 3:15

17/02/2013: Nove Mesto, bieg masowy mężczyzn:

1. Boe
2. Szupulin + 0:04
3. Svendsen + 0:07
4. Moravec + 0:10
5. Lesser  + 0:13

28/02/2013: Oslo, sprint mężczyzn:

1. Boe
2. M. Fourcade
3. Deryzemlja

1/3/2013: Oslo, sprint kobiet:

1. Berger
2. Domraczewa
3. Kuzmina

11. Nowakowska-Ziemniak
13. Gwizdoń
16. Pałka
55. Bobak

2/3/2013: Oslo, bieg pościgowy kobiet:

1. Berger
2. Dorin Habert
3. Kuzmina
4. Pałka

16. Gwizdoń
39. Bobak
DNF Nowakowska-Ziemniak

2/3/2013 Oslo – bieg pościgowy mężczyzn:

1. M. Fourcade
2. Boe
3. Łoginow

3/3/2013 Oslo – bieg masowy kobiet:

1. Berger
2. Kuzmina
3. Domraczewa

10. Gwizdoń
22. Pałka

4/3/2013 Oslo – bieg masowy mężczyzn:

1. Moravec
2. M. Fourcade
3. Lesser

7/3/2013 Soczi – bieg indywidualny kobiet:

1. Domraczewa
2. Zajcewa
3. Berger

5. Gwizdoń

7/3/2013 Soczi – bieg indywidualny mężczyzn:

1. M. Fourcade
2. Birnbacher
3. Semenow

9/3/2013  Soczi – sprint kobiet:

1. Gwizdoń
2. Kuzmina
3. Berger

12. Hojnisz
38. Pałka
48. Nowakowska

9/3/2013 Soczi – sprint mężczyzn:

1. M. Fourcade
2. Ustiugow
3. L'Abee-Lund

10/3/2013 Soczi – sztafeta kobiet:

1. Niemcy
2. Ukraina
3. Norwegia
4. POLSKA

10/3/2013 Soczi – sztafeta mężczyzn:

1. Rosja
2. Niemcy
3. Czechy

14/3/2013 Chanty Mansyjsk – sprint kobiet:

1. Soukalova
2. Henkel
3. Goessner

16. Gwizdoń
23. Pałka
33. Hojnisz
39. Nowakowska-Ziemniak

15/3/2013 Chanty Mansyjsk – sprint mężczyzn:

1. M. Fourcade
2. Hofer
3. Birnbacher

16/3/2013 Chanty Mansyjsk – bieg pościgowy kobiet:

1. Soukalova
2. Wiłuchina
3. Berger

21. Gwizdoń
24. Pałka
42. Nowakowska-Ziemniak
DNS Hojnisz

16/3/2013 Chanty Mansyjsk – bieg pościgowy mężcznyzn:

1. Sumann
2. S. Fourcade
3. M. Fourcade

17/3/2013 Chanty Mansyjsk – bieg masowy kobiet:

1. Soukalova
2. Dorin Habert
3. Makarainen

12. Pałka
21. Nowakowska-Ziemniak
28. Gwizdoń

17/3/2013 Chanty Mansyjsk – bieg masowy mężczyzn:

1. M. Fourcade
2. Landertinger
3. Svendsen

[tab:Terminarz]

Kalendarz PŚ w biathlonie 2012/13:

Na różowo – PŚ kobiet
Na czarno – PŚ mężczyzn

Data Godz. Miasto Info
25/11/12
Niedziela
15:30 Oestersund (SWE) 2×6 + 2×7.5 km – sztafeta mieszana
28/11/12
Środa
17:30 Oestersund (SWE) 20 km – indywidualny M
29/11/12
Czwartek
17:30 Oestersund (SWE) 15 km – indywidualny K
1/12/12
Sobota
13:30
16:30
Oestersund (SWE) 10 km – sprint M – Pods.
7.5 km – sprint K – Zap.
2/12/12
Niedziela
12:30
14:30
Oestersund (SWE) 12.5 km – pościgowy M
10 km – pościgowy K
7/12/12
Piątek
11:30
14:30
Hochfilzen (AUT) 10 km – sprint M Zap.
7.5 km – sprint K ZapPods.
8/12/12
Sobota
12:45
15:00
Hochfilzen (AUT) 12.5 km – pościgowy M Pods.
10 km – pościgowy K Zap. Pods.
9/12/12
Niedizela
11:15
14:30
Hochfilzen (AUT) 4×7.5 km – sztafeta M
4×6 km – sztafeta K Zap. Pods.
13/12/12
Czwartek
14:20 Pokljuka (SLO) 10 km – sprint M
14/12/12
Piątek
14:20 Pokljuka (SLO) 7.5 km – sprint K Zap. Pods.
15/12/12
Sobota
12:45
15:00
Pokljuka (SLO) 12.5 km – pościgowy M
10 km – pościgowy K Zap. Pods.
16/12/12
Niedziela
13:00
15:00
Pokljuka (SLO) 15 km – masowy M
12.5 km – masowy K Zap. Pods.
3/01/13
Czwartek
17:30 Oberhof (GER) 4×6 km – sztafeta K Zap. Pods.
4/01/13
Piątek
17:30 Oberhof (GER) 4×7.5 km – sztafeta M
5/01/13
Sobota
14:30
17:45
Oberhof (GER) 7.5 km – sprint K Zap. Pods.
10 km – sprint M
6/01/13
Niedziela
13:10
15:35
Oberhof (GER) 10 km – pościgowy K
12.5 km – pościgowy M
9/01/13
Środa
18:15 Ruhpolding (GER) 4×6 km – sztafeta K Zap. Pods.
10/01/13
Czwartek
18:15 Ruhpolding (GER) 4×7.5 km – sztafeta M
11/01/13
Piątek
18:15 Ruhpolding (GER) 7.5 km – sprint K
12/01/13
Sobota
18:15 Ruhpolding (GER) 10 km – sprint M
13/01/13
Niedziela
13:00
15:30
Ruhpolding (GER) 12.5 km – masowy K
15 km – masowy M
17/01/13
Czwartek
14:30 Anterselva (ITA) 7.5 km – sprint K Pods.
18/01/13
Piątek
14:30 Anterselva (ITA) 10 km – sprint M
19/01/13
Sobota
11:45
15:15
Anterselva (ITA) 10 km – pościgowy K
12.5 km – pościgowy M
20/01/13
Niedziela
10:30
14:15
Anterselva (ITA) 4×6 km – sztafeta K
4×7.5 km – sztafeta M
6/02 – 17/02 Nove Mesto (CZE) MISTRZOSTWA ŚWIATA 2013 >>>
28/02/13
Czwartek
14:00 Oslo (NOR) 10 km – sprint M
1/03/13
Piątek
15:30 Oslo (NOR) 7.5 km – sprint K
2/03/13
Sobota
14:00
15:45
Oslo (NOR) 10 km – pościgowy K
12.5 km – pościgowy M
3/03/13
Niedziela
11:30
15:00
Oslo (NOR) 12.5 km – masowy K
15 km – masowy M
7/03/13
Czwartek
12:15
15:30
Soczi (RUS) 15 km – indywidualny K
20 km – indywidualny M
9/03/13
Sobota
13:00
16:00
Soczi (RUS) 10 km – sprint M Pods.
7.5 km – sprint K
10/03/13
Niedziela
12:30
15:30
Soczi (RUS) 4×7.5 km – sztafeta M
4×6 km – sztafeta K Pods.
14/03/13
Czwartek
13:15 Chanty-Mansyjsk (RUS) 7.5 km – sprint K
15/03/13
Piątek
13:00 Chanty-Mansyjsk (RUS) 10 km – sprint M
16/03/13
Sobota
11:30
13:30
Chanty-Mansyjsk (RUS) 10 km – pościgowy K
12.5 km – pościgowy M
17/03/13
Niedziela
10:30
13:30
Chanty-Mansyjsk (RUS) 12.5 km – masowy K
15 km – masowy M

[tab:END]


pubsport.pl
Top