Jesteś tutaj
Główna > Biegi narciarskie – Puchar Świata 2014/15

PŚ w biegach narciarskichPrezentujemy wszystkie najważniejsze informacje o Pucharze Świata w biegach narciarskich 2014/15. Terminarz, wyniki, klasyfikacje oraz inne wiadomości o PŚ w biegach na PubSport.pl!

.[tab:Terminarz]

Data Miejsce Płeć TYP Dystans Godzina
29.11.14 Ruka K Sprint techniką klasyczną 12:00
29.11.14 Ruka M Sprint techniką klasyczną 12:00
30.11.14 Ruka K Bieg indywidualny techniką klasyczną 10 km 10:00
30.11.14 Ruka M Bieg indywidualny techniką klasyczną 15 km 12:00
TRZYDNIOWY CYKL PUCHARU ŚWIATA:
5.12.14 Lillehammer K Sprint techniką dowolną 11:00Q
5.12.14 Lillehammer M Sprint techniką dowolną 13:30F
6.12.14 Lillehammer K Bieg indywidualny techniką dowolną 5 km 10:15
6.12.14 Lillehammer M Bieg indywidualny techniką dowolną 10 km 13:00
7.12.14 Lillehammer K FINAŁ – Bieg pościgowy techniką klasyczną 10 km 10:15
7.12.14 Lillehammer M FINAŁ – Bieg pościgowy techniką klasyczną 15 km 12:00
13.12.14 Davos K Bieg indywidualny techniką klasynczną 15 km
13.12.14 Davos M Bieg indywidualny techniką klasyczną 30 km
14.12.14 Davos K Sprint techniką dowolną 12:30Q
14.12.14 Davos M Sprint techniką dowolną 14:30F
20.12.14 Davos* K Bieg indywidualny techniką dowolną 10 km
20.12.14 Davos* M Bieg indywidualny techniką dowolną 15 km
21.12.14 Davos* K Sprint techniką dowolną
21.12.14 Davos* M Sprint techniką dowolną
TOUR DE SKI 2014/15:
3.01.15 Oberstdorf K Prolog techniką dowolną 3 km 10:45
3.01.15 Oberstdorf M Prolog techniką dowolną 4 km 12:45
4.01.15 Oberstdorf K Bieg pościgowy techniką klasyczną 10 km 11:00
4.01.15 Oberstdorf M Bieg pościgowy techniką klasyczną 15 km 14:00
6.01.15 Val Mustair K Sprint techniką dowolną 13:15
6.01.15 Val Mustair M Sprint techniką dowolną 13:15
7.01.15 Toblach K Bieg indywidualny techniką klasyczną 5 km 15:30
7.01.15 Toblach M Bieg indywidualny techniką klasyczną 10 km 10:00
8.01.15 Cortina-Toblach K Bieg pościgowy techniką dowolną 15 km 15:30
8.01.15 Cortina-Toblach M Bieg pościgowy techniką dowolną 35 km 12:15
10.01.15 Val di Fiemme K Bieg masowy techniką klasyczną 10 km 15:45
10.01.15 Val di Fiemme M Bieg masowy techniką klasyczną 15 km 13:00
11.01.15 Val di Fiemme K FINAŁ bieg pościgowy techniką dowolną 9 km 13:30
11.01.15 Val di Fiemme M FINAŁ bieg pościgowy techniką dowolną 9 km 12:00
17.01.15 Otepaa K Sprint techniką klasyczną
17.01.15 Otepaa M Sprint techniką klasycnzą
18.01.15 Otepaa K Sprint drużynowy techniką dowolną
18.01.15 Otepaa M Sprint drużynowy techniką dowolną
23.01.15 Rybińsk K Bieg indywidualny techniką dowolną 10 km
23.01.15 Rybińsk M Bieg indywidualny techniką dowolną 15 km
24.01.15 Rybińsk K Sprint techniką dowolną
24.01.15 Rybińsk M Sprint techniką dowolną
25.01.15 Rybińsk K Biegł łączony – skiathlon (klas. + dow.) 7,5 + 7,5 km
25.01.15 Rybińsk M Bieg łączony – skiathlon (klas. + dow.) 15 + 15 km
14.02.15 Oestersund K Sprint techniką klasyczną
14.02.15 Oestersund M Sprint techniką klasyczną
15.02.15 Oestersund K Bieg indywidualny techniką dowolną 10 km
15.02.15 Oestersund M Bieg indywidualny techniką dowolną 15 km
18.02 – 1.03.15 MISTRZOSTWA ŚWIATA FALUN 2015 >
7.03.15 Lahti K Sprint techniką dowolną
7.03.15 Lahti M Sprint techniką dowolną
8.03.15 Lahti K Bieg indywidualny techniką klasyczną 10 km
8.03.15 Lahti M Bieg indywidualny techniką klasyczną 15 km
11.03.15 Drammen K Sprint techniką klasyczną
11.03.15 Drammen M Sprint techniką klasyczną
14.03.15 Oslo M Bieg masowy techniką dowolną 50 km
15.03.15 Oslo K Bieg masowy techniką dowolną 30 km

* Zawody przeniesione z powodu braku śniegu z La Clusaz /FRA/

[tab:Klasyfikacja K]

PŚ KOBIET:

KOŃCOWA
# KRAJNazwisko:PKT
1.NORMarit Bjoergen2172
2.NORTherese Johaug1388
3.NORHeidi Weng1332
4.NORIngvild Flugstad Oestberg894
5.NORRagnhild Haga750
6.NORMaiken Caspersen Falla661
7.SWECharlotte Kalla620
8.USANicole Fessel565
9.GERDenise Herrmann548
10.USAElizabeth Stephen544
11.GERStefanie Boehler480
12.SWEStina Nilsson427
13.POLJUSTYNA KOWALCZYK411
14.FINKerttu Niskanen406
15.NORAstrid Jacobsen397
16.SWEEmma Wiken394
17.NORMartine Ek Hagen390
18.RUSJulia Czekaljewa376
19.CZEEva Nyvltova-Vrabcova336
20.FINAnne Kylloenen322
21.SWEIda Ingemarsdotter300
22.USAJessica Diggins287
23.USASadie Bjornsen283
24.FINKrista Parmakoski261
25.SLOKatja Visnar260
26.NORCeline Brun-Lie252
27.SWEMaria Rydqvust251
28.AUTTeresa Stadlober247
29.FINAino Kaisa Saarinen245
30.RUSAliewtina Tanygina229
31.SWEHanna Falk217
32.RUSAnastazja Dotsenko216
33.RUSNatalia Matwiejewa216
34.POLSYLWIA JAŚKOWIEC206
35.SWEJennie Oeberg197
36.FINLaura Mononen176
37.FRACelia Aymonier175
38.SUILaurien Van Der Graaf174
39.FRACoraline Hugue Thomas168
40.SWEAnna Haag167
41.FINRitta-Liisa Roponen164
42.RUSJewgienia Szapowałowa158
43.USAKikkan Randall156
44.SLOAlenka Cebasek148
45.SWEHanna Kolb147
46.NORKari Vikhagen Gjeitnes144
47.NORKathrine Rolsted Harsem140
48.SUINathalie Von Siebenthal131
49.SWESofia Bleckur130
50.GERClaudia Nystad126
51.RUSOlga Kuziukowa112
52.NORSilje Oeyre Slind112
53.USASophie Caldwell110
54.ITAIlaria Debertolis108
55.NORKristin Stoermer Steira93
56.FINRikka Sarasoja-Lilja92
57.USAIda Sargent82
58.CZEPetra Novakova79
59.GERSandra Ringwald78
60.SLOLea Einfalt77
61.FINMona-Lisa Malvalehto76
62.ITAGaia Vuerich74
63.RUSNatalia Żukowa65
64.AUTNathalie Schwarz64
65.SWEMagdalena Pajala62
66.POLKORNELIA KUBIŃSKA58
67.SLOVesna Fabjan56
68.ITAVirginia de Martin Topranin54
69.SWESara Lindborg52
70.SWESofia Henriksson51
71.SWEMaja Dahlqvist51
72.SUISeraina Boner49
73.FRAAurore Jean47
74.RUSJulia Iwanowa47
75.RUSNatalja Iljina44
76.GERVictoria Carl44
77.GERMonique Siegel43
78.SWELinn Soemskar43
79.ESPLaura Orgue42
80.SWEMaria Graefnings42
81.JPNMasako Ishida41
82.FRAAnouk Faivre Picon41
83.SLONika Razinger36
84.SWEJonna Sundling36
85.RUSMarina Czernousowa34
86.RUSJulija Romanowa33
87.USARosie Brennan31
88.AUTKaterina Smutna29
89.NORBarbro Kvaale27
90.SWEHelene Soederlund27
91.RUSJelena Soboliewa27
92.NORMari Eide26
93.NORSilje Theodorsen26
94.SLOAnamarija Lampić24
95.RUSOlga Repnicyna21
96.GERLucia Anger20
97.ITAGreta Laurent18
98.ITAFrancesca Baudin17
99.USACaitlin Gregg16
100.RUSAnna Nieczewskaja15
101.SWEEbba Andersson15
102.NORLina Korsgren12
103.NORMarthe Kristoffersen12
104.NORMaria Stroem Nakstad10
105.RUSOksana Usatowa10
106.CANPerianne Jones10
107.POLEWELINA MARCISZ10
108.CANEmily Nishikawa10
109.RUSNatalia Korosteliewa9
110.SWEEvelina Settlin7
111.FINLeena Nurmi6
112.RUSNadieżda Szuniajewa4
113.ITAMarina Piller4
114.SVKAlena Prochazkova2
115.RUSOlga Jaszina1
116.SWEMaria Nordstroem1

[tab:Klasyfikacja M]

KOŃCOWA

# Kraj Zawodnik PKT
1.  NOR Martin Johnsrud Sundby 1364
2.  SUI Dario Cologna 1059
3.  NOR Petter Northug 961
4.  NOR Finn Haagen Krogh 870
5.  SWE Kalle Halfvarsson 842
70.  POL MACIEJ STARĘGA 81

[tab:Wyniki zawodów]

29/11/14 Kuusamo, sprint klas.
1. Bjoergen /NOR/
2. Visnar /SVN/
3. Falla /NOR/

7. KOWALCZYK

30/11/14 Kuusamo, 10 km tech. klas.:

1.Johaug /NOR/
2. Bjoergen /NOR/
3. Kalla /SWE/
4. KOWALCZYK

5/12/14 Lillehammer, sprint tech. dowolną:

1.Bjoergen /NOR/
2. Brun-Lie /NOR/
3. Weng /NOR/

29. MARCISZ
37. KOWALCZYK
38. JAŚKOWIEC

6/12/14 Lillhammer, 5 km tech. dowolną:

1. Johaug /NOR/
2. Bjoergen /NOR/
3. Weng /NOR/

24. JAŚKOWIEC
26. MARCISZ
27. KOWALCZYK

7/12/14 Lillehammer, 10 km tech. klasyczną, pościgowy:

1. Bjoergen /NOR/
2. Johaug /NOR/
3. Weng /NOR/

10. KOWALCZYK
36. JAŚKOWIEC
40. MARCISZ
55. KUBIŃSKA

Najlepszy czas dnia: Johaug, Kowalczyk – 4. miejsce

13/12/14 Davos, 10 km tech. klasyczną, indywidualny:

1. JOHAUG /NOR/
2. BJOERGEN /NOR/
3. NISKANEN /FIN/

7. KOWALCZYK
34. KUBIŃSKA

14/12/14 Davos, sprint tech. dowolną:

1.OESTBERG/ NOR/
2. FALLA /NOR/
3. 2. BRUN-LIE /NOR/

20/12/14 Davos, indywidualny 10 km tech. dowolną:

1. BJOERGEN /NOR/
2. FESSEL /GER/
3. WENG /NOR/

25. JAŚKOWIEC

41. KUBIŃSKA
44. MARCISZ

21/12/14 Davos, sprint tech. dowolną:

1. BJOERGEN /NOR/
2. NILSSON /SWE/
3. OESTBERG /NOR/

3/1/15 Oberstdorf, 3.3 km tech. dowolną ind.:

1. Bjoergen
2. Weng + 0:10,7
3. Haga + 0:12,2
4. Johaug + 0:13,2
5. Fessel + 0:13,5
?
10. KOWALCZYK + 0:20,3
24. JAŚKOWIEC + 0:28.0
59. KUBIŃSKA + 0:51,4

4/1/15 Oberstdorf, 10 km tech. klas. pościgowy:

1. Bjoergen 29:27,6
2. Weng + 0:56,2
3. Johaug + 0:56,8
4. Nilsson + 1:33,5
5. Fessel + 1:37.7
6. KOWALCZYK + 1:39,6
?
23. JAŚKOWIEC + 2:28,9
43. KUBIŃSKA + 3:40,6

6/1/15 Val Mustair. sprint tech. dowolną:

1. Bjoergen
2. Weng
3. Oestberg

15. KOWALCZYK
28. JAŚKOWIEC

7/1/15 Toblach, ind. 5 km tech. klas.

1.Bjoergen
2. Johaug + 10,8
3. Weng + 13,1
4. Wiken + 13,8
5. KOWALCZYK + 17,6
?
31. JAŚKOWIEC + 1:05
34. KUBIŃSKA + 1:07

8/1/15 Toblach, pość. 15 km tech. dow.:

1. Bjoergen
2. Weng + 1:59
3. Johaug + 2:51
4. Wiken + 4:20
5. Haga + 4:24
6. KOWALCZYK + 4:47
?
17. JAŚKOWIEC + 6:21
29. KUBIŃSKA + 8:08

10/1/15 Val di Fiemme, masowy 10 km klas.:

1. Johaug
2. Bjoergen
3. Weng

7. KOWALCZYK
16. JAŚKOWIEC
25. KUBIŃSKA

11/1/15 Val di Fiemme, pościgowy 9 km dow.:

1.Bjoergen
2. Johaug
3. Weng

16. JAŚKOWIEC
21. KUBIŃSKA
DNF. KOWALCZYK

najlepszy czas dnia:

1. Therse Johaug, 14. JAŚKOWIEC, 21. KUBIŃSKA

17/1/15 Otepaa, sprint tech. klas:

1.Oestberg /NOR/
2. Nilsson /SWE/
3. Brun-Lie /NOR/

14. KOWALCZYK

18/1/15 Otepaa, sprint drużynowy tech. dowolną:

1. SZWECJA
2. NORWEGIA
3. POLSKA (Kowalczyk, Jaśkowiec)

23/01/15 Rybińsk, 10 km ind. tech. dow.

1. Jacobsen /NOR/
2. Stephen /USA/
3. Boehler /GER/

11. JAŚKOWIEC
36. KOWALCZYK

24/01/15 Rybińsk, sprint tech, dow.

1. Oeberg /SWE/
2. Matwiejewa/RUS/
3. Van Der Graff /SUI/

14. JAŚKOWIEC

25/01/15 Rybińsk, łączony 15 km.

1. Czekaljewa /RUS/
2. Hagen /NOR/
3. Ropenen /FIN/

14/02/15 Oestersund, sprint tech. klasyczną:

1. Bjoergen /NOR/
2. Falla /NOR/
3. Nilsson /SWE/

15/02/15 Oestersund, 10 km ind. tech. dow.

1. Kalla /SWE/
2. Bjoergen /NOR/
3. Johaug/NOR/

15. JAŚKOWIEC

7/03/15 Lahti, sprint tech. dow.:

1. Bjoergen
2. Oestberg
3. Randall

29. JAŚKOWIEC

8/03/15 Lahti, ind. 10 km. klas.:

1. Bjoergen
2. Weng
3. Kalla

21. JAŚKOWIEC
27. MARCISZ

11/03/15: Drammen, sprint klas.

1. Falla
2. Weng
3. Bjoergen

15/03/15: Oslo, masowy 30 km dow.:

1. Bjoergen
2. Johaug
3. Jacobsen

28. JAŚKOWIEC

[tab:Archiwum]

[tab:END]


pubsport.pl
Top