Jesteś tutaj
Główna > Biegi narciarskie – Puchar Świata 2014/15 > PŚ w biegach narciarskich 2013/14

Prezentujemy terminarz, klasyfikację i wyniki zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2013/14. 

[tab:Klas. kobiet]

Klasyfikacja sezonu 2013/14:

 KLASYFIKACJA KOŃCKOWA

 

Miejsce   KRAJ Nazwisko: Suma
1 NOR Therese Johaug 1545
2 NOR Marit Bjoergen 1498
3 NOR Astrid Jacobsen 974
4 NOR Heidi Weng 951
5 FIN Kerttu Niskanen 883
6 USA Kikkan Randall 841
7 SWE Charlotte Kalla 783
8 FIN Krista Lahteenmaki 726
9 GER Denise Herrmann 704
10 NOR Ingvild Flugstad Oestberg 684
11 FIN Anne Kylloenen 641
12 POL JUSTYNA KOWALCZYK 618
13 FIN Aino Kaisa Saarinen 570
14 CZE Eva Nyvltova-Vrabcova 477
15 RUS Julja Czekaljewa 442
16 NOR Maiken Caspersen Falla 433
17 USA Elizabeth Stephen 395
18 JPN Masako Ishida 383
19 NOR Kristin Stoemer Steira 379
20 USA Jessica Diggins 320
21 SWE Emma Wiken 298
22 SLO Katja Visnar 284
23 USA Sophie Caldwell 280
24 SUI Laurien Van Der Graaff 275
25 GER Katrin Zeller 273
26 SWE Sara Lindborg 255
27 ITA Gaia Vuerich 234
28 FRA Aurore Jean 227
29 SWE Hanna Eriksson 218
30 RUS Julija Iwanowa 208
31 GER Stefanie Boehler 204
32 USA Sadie Bjornsen 201
33 FIN Ritta Liisa Roponen 196
34 SLO Vesna Fabjan 193
35 SWE Stina Nilsson 182
36 SWE Britta Norgren 181
37 SWE Ida Ingemarsdotter 177
38 GER Claudia Nystad 165
39 GER Hanna Kolb 158
40 POL SYLWIA JAŚKOWIEC 152
41 AUT Katerina Smutna 150
42 NOR Celine Brun-Lie 148
43 GER Nicole Fessel 143
44 FRA Anouk Faivre-Picon 135
45 UKR Walentyna Szewczenko 134
46 RUS Olga Kuziukowa 127
47 NOR Kathrine Rolsted Harsem 124
48 GER Sandra Ringwald 123
49 USA Ida Sargent 115
50 SWE Maria Rydqvist 108
51 RUS Jewgienija Szapowałowa 98
52 RUS Irina Chazowa 97
53 FRA Caroline Hugue 94
54 FIN Mona-Lisa Malvalehto 91
55 NOR Vibeke Skofterud 90
56 SLO Alenka Cebasek 90
57 RUS Anastazja Dotsenko 87
58 NOR Martine Ek Hagen 86
59 RUS Natalia Matwiejewa 78
60 POL PAULINA MACIUSZEK 77
61 GER Lucia Anger 77
62 NOR Kari Vikhagen Gjeitnes 76
63 ESP Celia Aymonier 70
64 SWE Hanna Falk 70
65 ITA Greta Laurent 68
66 SWE Jennie Oeberg 61
67 SWE Anna Haag 56
68 CAN Daria Gaiazova 56
69 SWE Sofia Bleckur 51
70 ITA Debora Agreiter 48
71 RUS Natalia Żukowa 47
72 AUT Teresa Stadlober 47
73 RUS Polina Miedwiediewa 43
74 FIN Rikka Sarasoja-Lilja 41
75 SLO Barbara Jezersek 40
76 SWE Magdalena Pajala 39
77 SWE Marika Sundin 38
78 SVK Alena Prochazkova 37
79 SLO Nika Razinger 37
80 CAN Periane Jones 37
81 FIN Mari Laukkanen 36
82 FRA Marion Buillet 35
83 RUS Alija Iksanowa 33
84 USA Holly Brooks 32
85 RUS Swietłana Nikołajewa 31
86 RUS Natalia Korosieljewa 30
87 NOR Marthe Kristoffersen 30
88 ITA Elisa Brocard 29
89 FIN Kaisa Makarainen 29
90 SWE Evelina Settlin 28
91 ITA Illaria Debertolis 26
92 SUI Seriana Boner 26
93 GER Elizabeth Schicho 25
94 ESP Laura Orgue 21
95 ITA Marina Piller 20
96 RUS Julja Tichonowa 18
97 SUI Bettina Gruber 18
98 ITA Virginia de Martin Topranin 16
99 CHN Li Honxue 16
100 NOR Tuva Toftdahl Staven 13
101 CZE Petra Novakova 12
102 NOR Mari Eide 12
103 SUI Doris Trachsel 9
104 FIN Laura Mononen 9
105 AUT Nathalie Schwarz 8
106 SUI Tatjana Stiffler 7
107 POL KORNELIA KUBIŃSKA 6
108 RUS Julia Biełorukowa 6
109 AUT Veronika Mayerhofer 5
110 RUS Marija Guszina 4
111 CZE Karolina Grohova 3
112 POL AGNIESZKA SZYMAŃCZAK 3
113 NOR Maria Gronvoll 1
114 GER Viktoria Carl 1
115 POL EWELINA MARCISZ 1
116 SWE Elin Mohlin 1

KLASYFIKACJA KOŃCOWA DYSTANSÓW:

Miejsce   KRAJ Nazwisko: Suma
1 NOR Therese Johaug 750
2 NOR Marit Bjoergen 705
3 FIN Kerttu Niskanen 502
4 SWE Charlotte Kalla 473
5 NOR Heidi Weng 448
6 NOR Astrid Jacobsen 443
7 POL JUSTYNA KOWALCZYK 348
8 FIN Aino Kaisa Saarinen 331
9 FIN Krista Lahteenmeki 300
10 RUS Julja Czekaljewa 298
35 POL SYLWIA JAŚKOWIEC 64
49 POL PAULINA MACIUSZEK 49
78 POL KORNELIA KUBIŃSKA 6
87 POL EWELINA MARCISZ 1

KLASYFIKACJA KOŃCOWA SPRINTU:

Miejsce   KRAJ Nazwisko: Suma
1 USA Kikkan Randall 558
2 GER Denise Herrmann 496
3 NOR Marit Bjoergen 433
4 NOR Ingvild Flugstad Oestberg 426
5 NOR Maiken Caspersen Falla 320
6 SLO Katja Visnar 280
7 SUI Laurien Van der Graaf 275
8 USA Sophie Caldwell 237
9 ITA Gabriela Vuerich 234
10 FIN Anne Kylloenen 197
13 POL JUSTYNA KOWALCZYK 170
29 POL SYLWIA JAŚKOWIEC 80
73 POL AGNIESZKA SZYMAŃCZAK 3

[tab:Klas. mężczyźni]

Mężczyźni:

Klasyfikacja generalna sezonu 2013/14:

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

#
Nazwisko
Kraj
Punkty
1.  Sundby NOR 1534
2.  Liegkow RUS 980
3.  Harvey CAN 766
4.  Jesperssen NOR 739
5.  Halfvarsson SWE 615
6.  Richardsson SWE 543
7.  Northug AUT 539
8.  Roethe NOR 535
9.  Golberg NOR 510
59.  Staręga POL 103
160.  Kreczmer POL 3

[tab:Terminarz]

Kalendarz PŚ w biegach narciarskich 2013/14:

Na różowo – PŚ kobiet
Na czarno – PŚ mężczyzn

Kliknięcie na nazwę konkurencji spowoduje wyświetlenie podsumowania danego biegu, jeżeli jest dostępne.

 Data Godz. Miasto Info
29/11/13
Piątek
10:30Q
12:30F
 Kuusamo Sprint tech. klasyczną
Sprint tech. klasyczną
30/11/13
Sobota
10:00
11:30
 Kuusamo Bieg na 5 km tech. klasyczną
Bieg na 10 km tech. klasyczną
1/12/13
Niedziela
10:30
12:15
 Kuusamo Bieg pościgowy 10 km tech. dow.
Bieg pościgowy 15 km tech. dow.
7/12/13
Sobota
10:00
13:00
 Lillehammer 10 km, tech. klasyczna
15 km, tech. klasyczna
8/12/13
Niedziela
10:30
12:00
 Lillehammer Sztafeta 4×5 km
Sztafeta 4×7,5 km
14/12/13
Sobota
12:30
9:15
 Davos Bieg na 15 km tech. dowolną
Bieg na 30 km tech. dowolna
15/12/13
Niedziela
9:45Q
11:45F
 Davos Sprint, tech. dowolna
Sprint, tech. dowolna
21/12/13
Sobota
8:30Q
10:30F
 Asiago Sprint tech. klasyczną
Sprint tech. klasyczną
22/12/13
Niedziela
9:30Q
11:30F
 Asiago Sprint druż. tech. klasyczną
Sprint druż. tech. klasyczną
28/12 – 5/01 –   — TOUR DE SKI >>>
11/01/14
Piątek
14:00Q
16:00F
 Nove Mesto Sprint, tech. dowolną
Sprint, tech. dowolną
12/01/14
Sobota
9:40Q
11:40F
 Nove Mesto Sprint drużynowy, tech. klasyczną
Sprint drużynowy, tech. klasyczną
19/01/14
Sobota
12:15Q
15:15F
 Szklarska Poręba Sprint techniką dowolną
Sprint techniką dowolną
20/01/14
Niedziela
12:45
9:45
 Szklarska Poręba Bieg masowy na 10 km klas.
Bieg masowy na 15 km klas.
1/02/14
Sobota
10:30
14:15
 Toblach Bieg na 10 km tech. klas.
Bieg na 15 km tech. klas.
2/02/14
Niedziela
11:00Q
TBDF
 Toblach Sprint tech, dowolną
Sprint tech, dowolną
8-23/02/14     ZIMOWE IO SOCZI 2014 >>
1/03/14
Sobota
10:30Q
13:00F
 Lahti Sprint tech. dowolną
Sprint tech. dowolną
2/03/14
Niedziela
12:35
9:45
 Lahti 10 km, tech dowolna
15 km, tech. dowolna
5/03/14
Środa
14:00Q
16:00F
 Drammen Sprint, tech. klasyczną
Sprint, tech. klasyczną
08/03/14
Sobota
12:00  Oslo 50 km tech. klasyczną – masowy
09/03/14
Niedziela
12:00  Oslo 30 km tech. klasyczną – masowy
14/03/14
Piątek
14:30Q
16:15F
 Falun Sprint techniką klasyczną
Sprint techniką klasyczną
15/03/14
Sobota
10:30
13:15
 Falun Bieg łączony 15 km
Bieg łączony 30 km
16/03/14
Niedziela
13:30
10:45
 Falun Bieg pościgowy 10 km tech. dow.
Bieg pościgowy 15 km tech. dow.

UWAGA – godziny rozgrywania zawodów mogą się zmienić

[tab:Wyniki zawodów]

Wyniki zawodów PŚ w biegach kobiet:

29-11-13 Kuusamo (sprint klas.):

1. Kowalczyk
2. Randall
3. Herrmann
4. Szapowałowa
5. Brun-Lie

30-11-13 Kuusamo (5 km klas):

1. Kowalczyk
2. Bjoergen
3. Johaug
4. Czekaljewa
5. Kalla

28. Maciuszek
41. Kubińska
63. Szymańczak

1-12-13 Kuusamo (10 km dow. pościg)

1. Bjoergen
2. Johaug
3.  Kalla
4. KOWALCZYK

7-12-13 Lillehammer (10 km klas. ind.)

Wyniki:

  1. Kowalczyk
  2. Kalla + 0:12,4
  3. Bjoergen + 0:25,8
  4. Johaug  + 0:39.0
  5. Czekaljewa + 1:03.1

8-12-13 Lillehammer (sztafeta kobiet)

1. Norwegia I
2. Finlandia
3. USA

11. POLSKA

14-12-13 Davos – 15 km (tech. dowolna)

1. Bjoergen
2. Johaug + 0:13,0
3. Kalla + 0:28,9
4. Steira +  0:53,2
5. Niskanen + 0;58,9


11. Kowalczyk + 1:33,38
24. Jaśkowiec + 2:06.6

15-12-13 Davos – sprint tech. dowolną:

1. Bjoergen
2. Randall
3. Herrmann

25. KOWALCZYK
29. SZYMAŃCZAK

28/12/13 Oberhof (prolog TdS):

1. Bjoergen
2. Jacobsen
3. JAŚKOWIEC

29/12/13 Oberhof (sprint – 2. etap TdS):

1. Eriksson
2. Herrmann
3. Oestberg

12. JAŚKOWIEC

31/12/13 Lenzerheide (sprint – 2. etap TdS):

1. Oestberg
2. Jacobsen
3. Herrmann

23. JAŚKOWIEC

1/12/14 Lenzerheide (masowy 10 km – 4. etap TdS)

1. Niskanen
2. Jacobsen + 0:00,4
3. Johaug + 0:01.1
?
28. MACIUSZEK + 1:10,5
42. JAŚKOWIEC + 153,8
51. KUBIŃSKA + 2:18,3

3/1/14 Toblach (pościgowy 15 km – 5. etap TdS)

1. Jacobsen
2. Johaug
3. Kylloenen
?
22. MACIUSZEK
49. KUBIŃSKA

4/1/14 Val di Fiemme, 5 km tech. klasyczną – 6. etap TdS)

1. Johaug
2. Jacobsen + 0:14,9
3. Kylloenen +  0:19,6
?
27. MACIUSZEK

5/1/14 Val di Fiemme – 9 km tech. dowolną – pościgowy – 7. etap TdS):

1. Johaug
2. Jacobsen
3. Weng

21. MACIUSZEK

Nagroda dnia – Johaug

11/1/14 Nove Mesto sprint tech. dowolną:

1. Randall
2. Van Der Graaff
3. Oestberg

34. KOWALCZYK

18/1/14 Szklarska Poręba – sprint tech. dowolną:

1. Randall
2. Herrmann
3. Fabjan
4. JAŚKOWIEC

19/1/14 Szklarska Poręba – 10 km tech. klasyczną:

1. KOWALCZYK
2. Czekaljewa
3. Iwanowa

19. MACIUSZEK
25.KUBIŃSKA
30. E. MARCISZ
32. SZYMAŃCZAK
35. KOZIELSKA
36. M. MARCISZ
37. GALEWICZ
39. MORDARSKA
40. GRZEBISZ
41. LETOCHA

1/2/2014 Toblach – 10 km tech. klasyczną:

1. Bjoergen
2. Johaug
3. Kalla

5. KOWALCZYK

2/2/2014: Toblach – sprint tech. dowolna:

1. Bjoergen
2. Herrmann
3. Oestberg

2/3/2014: Lahti – sprint tech. dowolna:

1. Oestberg
2. Visnar
3. Bjoergen

3/3/2014: Lahti – 10 km tech. dowolna:

1. Bjoergen
2. Kalla
3. Johaug

20. JAŚKOWIEC
41. KUBIŃSKA
50. MACIUSZEK

5/3/2014: Drammen – sprint tech. klas.:

1. Falla
2. Bjoergen
3. Nilsson

9/3/2014: Oslo – mas. 30 km tch. klas.:

1. Bjoergen
2. Johaug
3. Niskanen

14/3/2014: Falun – sprint tech. klas.:

1. Bjoergen
2. Oestberg
3. Nilsson

35. JAŚKOWIEC

15/3/2014: Falun – łączony 15 km:

1. Johaug
2. Bjoergen
3. Niskanen

28. JAŚKOWIEC

16/3/2014 Falun – 10 km tech. dow. pościgowy:

1. Johaug
2. Bjoergen
3. Weng

27. JAŚKOWIEC

[tab:END]


pubsport.pl
Top