PyeongChang 2018

Do trzech razy sztuka. W sumie już trzy razy z rzędu Koreańczycy wygrali pierwszą turę głosowania, ale kogo to tam obchodzi. Liczy się sukces ostateczny.

Mimo wątpliwości jakie mogły dać Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2009 nie wydaje mi się, by Igrzyska Olimpijskie miały być nieudane. Wszak teraz PyeongChang zostania zaatakowane Pucharami Świata we wszystkich możliwych zimowych dyscyplinach. W snowboardzie i short-tracku odbywają już się już od dłuższego czasu. Biathlonowy czempionat pewną próbą, wszak nieudaną, już był. Pewną zagadką są trasy zjazdowe. Ale jestem absolutnie przekonany, że Koreańczycy lada dzień wyruszą w podróż dookoła świata podczas której będą podpatrywać, analizować i rozmawiać. Właściwie mając do dyspozycji doświadczenia tylu różnych organizatorów nie można, dysponując wysokim budżetem, tego spaprać. No chyba, że Koreańczycy będą chcieli wprowadzić jakieś istotne innowacje. I postawić na jedną kartę – albo będziemy te igrzyska wspominać doskonale, albo fatalnie. Miejmy nadzieję że wygra pierwsza opcja.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Paweł Kazimierczyk
Wrocławianin, student Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. W styczniu 2010 rozpocząłem prowadzenie bloga olimpijsko.blox.pl. Grudzień tegoż roku przyniósł mi zaproszenie do PubSportu, kolejna zima zaowocowała z kolei przeniesieniem bloga do serwisu naTemat.pl, gdzie można mnie znaleźć pod adresem pawelkazimierczyk.natemat.pl. Pisuję o wielu dyscyplinach. Być może wygląda to tak, że myślę, że znam się na wszystkim, ale sądzę, że przeboleję taką opinię i będę robił swoje. Największe emocje wzbudzają we mnie zawody w których sportowcy występują pod barwami narodowymi, stąd też ogromna fascynacja imprezą jaką są Igrzyska Olimpijskie. Przy czym wobec tych wszystkich rozgrywek niemal zawsze w ślepej kibicowskiej naiwności wierzę w sukces tych pod biało-czerwonym sztandarem.
http://pawelkazimierczyk.natemat.pl