Radwańska awansowała po ciekawej walce z Garcią

Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska wygrała z Francuzką Caroline Garcią w trzech setach i awansowała do półfinału turnieju WTA w Madrycie. Polka w sobotę zagra z Marią Szarapową.

Wszystkie trzy sety ćwierćfinału z 51. w rankingu WTA Francuzką Garcią kończyły się wynikiem 6:4. Pierwszego na swoim koncie zapisała Polka, w durgim do stanu 4:4 zdawała się kontrolować mecz i zmierzać ku wygranej. Wówczas przegrała jednak dwa kolejne gemy i do wyłonienia triumfatorki potrzebna była trzecia partia. W niej Radwańska ponownie zwyciężyła 6:4 i zapewniła sobie udział w półfinale.

Tam czeka na nią wracająca do wielkiej formy Maria Szarapowa, która dziś w trzech setach zwyciężyła z Na Li. Drugą parę półfinałową tworzą Petra Kvitova (awans walkowerem z kontuzjowaną Sereną Williams) i Simona Halep, która pokonała Anę Ivanović.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/