Radwańska pokonana w półfinale przez Cornet

Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska przegrała 6:0 2:6 4:6 z Alize Cornet w półfinale turnieju WTA w Katowicach.

Polka była oczywiście faworytką tego starcia, ale nic nie zapowiadało tak łatwego triumfu w pierwszym secie. Alize Cornet kompletnie nie radziła sobie z grą Polki i błyskawicznie – w 24 minuty oddała pierwszego seta nie wygrywając ani jednego gema.

Pierwszego gema Francuzka wygrała dopiero na początku drugiej partii, czyniąc to co ciekawe przy serwisie  Agnieszki Radwańskiej. To dodało jej pewności siebie i pomogło utrzymać też własne podanie, a potem dokonać kolejnego break'a i prowadzić już 3:0. Po kolejnym, trwającym kilkanaście minut gemie zrobiło się 4:0, bo Cornet zwyciężyła po pasjonującej walce na przeawgi. Radwańska swój pierwszy punkt w tym secie zapisała na swoje konto dopiero w piątym gemie, po którym przegrywała 1:4. Niewiele to jednak dało w końcowym rozrachunku, bo set zakończył się triumfem Francuzki 6:2.

Początek trzeciej partii rozgrzał nieco katowicką publiczność, a z gema na gem widowisko robiło się coraz ciekawsze. Radawańska zwyciężyła w pierwsych dwóch gemach, ale by to uczynić musiała sporo napracować, gdyż Cornet nie zamierzała oddać bez walki ani jednej piłki. W związku z tym na korcie działo się bardzo dużo ciekawych rzeczy. Mimo, momentami świetnej gry Cornet przegrywała 0:3 i wydawało się, że jest po meczu. Wtedy zdobyła się jednak na jeszcze jeden zryw, odrobiła stratę przełamania i wrótce wyrównała na 3:3,a potem wyszła na prowadzenie 4:3 (z przełamaniem). Na odpwiedź krakowianki nie trzeba bylo długo czekać – przełamała ona następne podanie Alize i znów był remis. W dziewiątym gemie Cornet pnownie zagrała fantasstyczny tenis i wyszła na prowadzenie 5:4. Mając do dyspozycji własny serwis, który mógł jej dać awans do finału nie zmarnowała tej okazji i zapewniła sobie triumf z trzecią rakietą świata.