Radwańska lepsza od Pawliuczenkowej – jest już w 1/8 finału AO’14

A. Radwańska

Agnieszka Radwańska pokonała w trzech setach (5:7 6:2 6:2) Anastazję Pawliuczenkową z Rosji i awansowała do 1/8 finału Australian Open 2014.

Pierwszy set był widowiskiem wyrównanym i ciekawym. Obie tenisistki dość skutecznie pilnowały swojego serwisu. Do stanu 5:5 panie miały na koncie po jednym przełamaniu, co w kobiecych meczach nie jest wielką liczbą. Grająca w Melbourne z numerem 29 Rosjanka imponowała konsekwencją i małą ilością błędów. Niestety Agnieszka została przełamana w jedenastym gemie i przegrywając 5:6 nie zdołała już uratować seta.

Druga partia zaczęła się od fantastycznej gry Pawliuczenkowej. Przez dwa pierwsze gemy Radwańska nie miała zbyt wiele do powiedzenia i bardzo szybko przegrywała 0:2. Widmo odpadnięcia z turnieju zajrzało w oczy Polki, gdy w trzecim gemie rywalka miała szanse na drugie przełamanie. W tym momencie należy jednak pochwalić Polkę za spokój i opanowanie, dzięki któremu udało się odwrócić losy gema i jak się potem okazało – całego pojedynku.

Od tamtego momentu Pawliuczenkowa nie wygrała już żadnego gema i druga odsłona zakończyła się rezultatem 6:2 dla Polki. W międzyczasie rosyjska tenisistka przeszła konsultacje medyczną, m.in. zmierzono jej ciśnienie. Po kilku minutach wróciła jednak na kort by dokończyć spotkanie z piątą rakietą świata.

Decydująca odsłona nie miała większej historii. Radwańska już przy pierwszej okazji przełamała przeciwniczkę i prowadziła 3:0, by potem spokojnie dowieźć wygraną do końca. Ta część meczu również zakończyła się wynikiem 6:2 dla krakowianki.

W kolejnej rundzie rywalką Agnieszki będzie lepsza z pary Muguruza – Woźniacki.