Radwańska odpada z Rzymu po boju z Janković

Agnieszka Radwańska

Jelena Janković ograła Agnieszkę Radwańską 6:4 6:4 i awansowała do półfinału turnieju WTA w Rzymie. To pierwsza wygrana Janković z Polką od 2008 roku.

Mecz Radwańska – Janović był wyrównanym widowiskiem, w którym o końcowym rezultacie zdecydowały pojedyncze piłki.

Początek spotkania należał do Serbki, która uzyskała przewagę 2:0 i w trzecim gemie miała dwie szanse na kolejne przełamanie. Agnieszka obroniła jednak break-pointy i zaczęła grać z Serbką jak równy z równym. Przy stanie 4:3 Radwańska miała swoje okazje na przełamanie i doprowadzenie do remisu, ale przegrała te piłki i całego seta 4:6.

Druga odsłona zakończyła się identycznym rezultatem, choć jeszcze po siedmiu gemach to Polka była w lepszym nastroju i prowadziła 4:3 z przełamaniem. Niestety kolejne trzy gemy padły łupem bardzo dobrze grającej Serbki.

Janković w półfinale zmierzy się z Sarą Errani z Włoch. Drugą parę utworzą Ana Ivanović oraz triumfatorka meczu S. Williams vs. S. Zhang.

***

Kolejnym turniejem z udziałem Agnieszki Radwańskiej będzie startujący 25 maja French Open.